توپ و توراخبارورزش

لیگ ملت‌های والیبال| شکست حسرت‌انگیز ایران مقابل هلند

تیم ملی ایران در هشتمین دیدار از فصل ۲۰۲۳ لیگ ملت‌های والیبال مقابل هلند شکست خورد.

به گزارش شجرنیوز، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود از هفته دوم لیگ ملت‌های 2023، عصر امروز (شنبه) در هلند به مصاف تیم میزبان رفت و با نتیجه 3 بر 2 تن به شکست داد.

سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین‌خانزاده، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، انتخاب‌های نخست بهروز عطایی برای شروع بازی با هلند بودند. تیم ایران پس از شکست 3 بر صفر روز گذشته مقابل آمریکا، امروز باید مقابل هلندی قرار می‌گرفت که از میزبانی خود به‌دنبال پیروزی و 3 امتیاز از تیم خسته و بی‌روحیه ایران بود، شاگردان عطایی اما چهره متفاوتی از این را به نمایش گذاشتند، بازیکنان ایران با سرویس و دفاع روی تور مؤثر از همان ابتدا، اختلاف امتیاز معنی‌داری با حریف اروپایی ایجاد کردند و در نهایت 25 بر 16 برنده شدند.

ست دوم برای ایران به‌راحتی ست اول نبود و مدافعان هلندی، مهاجمان ایران را با سرویس‌های خوبی که می‌زدند،‌ شناسایی و کنترل کردند. اختلاف امتیازی که هلندی‌ها در این ست ایجاد کردند، آشفتگی تیم ایران و حتی مشاجره لفظی سید محمد موسوی با بازیکنان حریف را به‌دنبال داشت. خانزاده و اسفندیار هم جای خود را به شریفی و همایون‌فرمنش دادند تا شاید گره از کار تیم ایران باز شود اما هلند با تقویت دفاع روی تور خود 25 بر 16 برنده شد.

ست سوم برای تیم ایران، بسیار پرنوسان بود و در حالی که در مقطعی، امتیازات ایران، 2 برابر حریف اروپایی بود اما به‌یک‌باره هر چه رشته بودند، پنبه شد و پوئن‌‌ها یکی پس از دیگری از دست رفت و دو تیم 19 بر 19 مساوی شدند. هلندی‌ها به‌خوبی دست وادی را خوانده بودند و مهاجم هدف را شناسایی می‌کردند. ورق بازی در امتیازهای پایانی با حملات و دفاع‌های مؤثر بازیکنان ایران و حمایت تماشاگران حاضر در سالن برگشت و شاگردان عطایی 25 بر 21 پیروز این ست شدند.

ست چهارم با سرویس‌های سهمگین نیمیر عبدالعزیز به دست امیرحسین اسفندیار آغاز شد که امتیازات متعددی را برای این تیم به‌دنبال داشت. شاگردان عطایی در این ست ایرادهای تکنیکی هم داشتند به‌طوری که او در وقت‌های استراحت خود، نحوه دریافت و زمان پرش برای دفاع را به ملی‌پوشان یادآوری می‌کرد. روحیه و سطح توانایی بازیکنان ایران در این ست،‌ کاملاً متفاوت با ست قبل بود و به‌نظر می‌رسید تیم دیگری به نام ایران در حال بازی کردن است، نتیجه این ست 25 بر 17 به‌سود هلند به ثبت رسید. آمار بازی در پایان ست چهارم به‌سمت نارنجی‌پوشان سنگینی می‌کرد.

بازی در ست پنجم پایاپای پیگیری شد. توصیه عطایی به پاسور تیم در حالی که تیمش 7 بر 5 عقب بود، استفاده از نقشه‌های متنوع در خط حمله و غافلگیر کردن دفاع حریف بود. توصیه‌های سرمربی اما تغییری در روند بازی و پیشتازی هلند ایجاد نکرد. هلند در این ست هم 15 بر 10 و در نهایت 3 بر 2 برنده شد.

تیم ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها و در صورت حل مشکل ویزا در آمریکا به مصاف تیم‌های ملی فرانسه، بلغارستان، آرژانتین و کوبا خواهد رفت.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.