اخبار شهر رباط کریماخباراخبار شهرستان رباط کریمخبر مهمدر استان

ماجرای اسب‌کُشی در رباط کریم چیست؟ | پیگیری برای کشف جزئیات این ماجرا ادامه دارد

رباط کریم- با پیدا شدن لاشه اسب در کنار سطل زباله‌ای در شهرک آبشناسان رباط‌کریم، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رباط‌کریم از تحقیقات برای یافتن جزئیات ماجرا از طریق پایش دوربین‌های مداربسته و رستوران‌های مشکوک خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از رباط کریم، روز گذشته عکس و فیلم‌هایی مبنی بر پیدا شدن لاشه اسب در کنار سطل زباله‌ای در شهرک آبشناسان رباط‌کریم در فضای مجازی منتشر شد که باعث نگرانی مردم منطقه شده است.

در این عکس و فیلم‌ها، سم، سر و پوست یک یا دو راس اسب ذبح شده در کنار یک سطل زباله دیده می‌شود که مشخص نیست توسط چه کسانی در این محل رها شده است.

از نظر اسلام خوردن بعضی مواد غذایی مکروه و یا حرام می باشد. این مواد غذایی برای بدن عوارض و مضراتی دارد که خوردن آن ها توصیه نمی شود. در مذهب شیعه خوردن گوشت جانورانی مانند اسب، قاطر و خر مکروه است و خوردن گوشت این چهارپایان در بین مردم ایران رایج نیست اما هر از چند گاهی سودجویان، به طور غیرقانونی اقدام به ذبح و فروش گوشت خر و اسب می‌کنند که باعث نگرانی مردم می‌شود.

حمید عزیزی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رباط‌کریم در پی انتشار این خبر اظهار کرد: بعد از انتشار این خبر در فضای مجازی فورا نیروهای دامپزشکی به محل اعزام شده و متوجه وجود لاشه اسب در کنار یک سطل زباله در محله آبشناسان می‌شوند.

دوربین‌های مداربسته و رستوران‌های مشکوک پایش می‌شوند

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات ابتدایی مورد مشکوکی که نشان بدهد این حیوان توسط چه کسی و در کجا ذبح شده مشاهده نشد، گفت: پیگیری برای کشف جزئیات این ماجرا ادامه دارد. یکی از راهکارها، بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف این سطل زباله و دومین راهکار پایش رستوران‌های مشکوک شهرستان رباط‌کریم است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رباط‌کریم با اشاره به تکرار این اتفاق در یکی دیگر از محله‌های رباط‌کریم در گذشته، خاطرنشان کرد: قبلا هم مشابه این اتفاق را در محله شترخوار رباط‌کریم مشاهده کردیم، اما متاسفانه بررسی‌های شبانه‌روزی ما برای پیدا کردن سرنخ به جایی نرسید.

مردم با خرید از فروشگاه‌های معتبر و مجوزدار، نگران نباشند

عزیزی تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که این عمل در جای دیگری اتفاق افتاده باشد و برای ردگم‌کنی باقیمانده لاشه آن را در سطل‌های زباله این منطقه تخلیه کرده باشند.

وی تاکید کرد: مردم با خرید از فروشگاه‌های معتبر و مجوزدار نباید نگران چیزی باشند و همچنین تا حد امکان از رستوران‌های بین‌راهی نامعتبر استفاده نکنند یا به محصولاتی که بسیار ارزان است و خارج از عرف فروخته می‌شود، شک کنند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.