اقتصاد ایراناخباراقتصاد

ماجرای شرکت‌های خانوادگی “رئیس غیرقانونی” اتاق بازرگانی/ چگونه یک فرد ۲۵ مسئولیت دارد؟

باتوجه به بررسی های انجام شده حسین سلاح ورزی در ۲۵ شرکت و موسسه دارای مسئولیت مستقیم است و ارتباطات خانوادگی نیز در این شرکت‌ها مشاهده می‌شود به طوری که حداقل دو عضو خانواده او در یکی از شرکت‌های تحت مدیریتش عضو هیئت مدیره هستند.

به گزارش شجرنیوز، بررسی آخرین اطلاعات آگهی‌های روزنامه رسمی نشان می‌‍دهد حسین سلاح‌ورزی در 25 شرکت و موسسه دارای مسئولیت مستقیم بوده است. باتوجه به این اطلاعات، سلاح‌ورزی همزمان با عضویت در هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی لرستان و اتاق بازرگانی ایران، در 15 شرکت و موسسه رئیس‌ هیات‌مدیره، در 5 شرکت دیگر عضو هیات‌مدیره و در 3 موسسه عضو هیئت‌امنا است.

گفتنی است، وی در حالی برای ریاست اتاق بازرگانی ایران کاندید شد که 24 مسئولیت دیگر را بر عهده دارد و تا پیش از این نیز نایب رئیس اتاق بازرگانی بوده است. باید توجه داشت که اتاق بازرگانی خود در بیش از ده‌ها دستگاه، موسسه، شورا و نهاد دولتی و حاکمیتی نماینده دارد که ممکن بود مسئولیت برخی از آنها به سلاح‌ورزی برسد.

اتاق بازرگانی ایران , اقتصاد ,

نکته دیگری که وجود دارد بحث ارتباطات خانوادگی در این شرکت ها است. به طور مثال تغییرات شرکت توسعه بازرگانی آرنیکا اقتصاد که حسین سلاح ورزی رئیس هیئت مدیره آن است، نشان می‌دهد که حداقل دو نفر از اعضای خانواده او نیز به عضویت این شرکت درآمده‌اند.

اتاق بازرگانی ایران , اقتصاد ,

براساس بررسی‌هایی از طریق وب سایت روی روزنامه رسمی کشور انجام شده است، حسین سلاح‌ورزی رئیس  غیر قانونی اتاق بازرگانی ایران به همراه برخی از فعالان اقتصادی در سال 1397 موسسه‌ای با نام «موسسه غیرتجاری تعالی پویا ایرانیان» به ثبت رسانده است که در این بین، آمدن نام برخی از افراد به‌عنوان شرکا قابل‌تامل است.

برای مثال در کنار نام سلاح‌ورزی، نام علیرضا بختیاری مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد نیز دیده می‌شود. محمد ناظمی هرندی مدیر اسبق تضمین کیفیت و تعالی سازمانی فولاد مبارکه و معاون فعلی تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه نیز نام جالب‌توجه بعدی است.

به گزارش شجرنیوز، این موضوع حتی با واکنش‌ها و انتقاداتی از سوی بخش خصوصی نیز همراه بود اما وی تا کنون واکنشی به این موارد نداشته است. در یکی از این موارد عباس وطن‌پرور با اشاره به سخنان سلاح ورزی گفته بود که تا زمانی که وی در خصوص ابهامات شفاف سازی نکند حرف‌های زیبای او دلنشین نخواهد بود.

اتاق بازرگانی ایران , اقتصاد ,

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.