ترافیکاخبارجامعه

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات پیش‌رو

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته را تشریح کرد.

به گزارش شجرنیوز، سرهنگ احمد شیرانی، درباره محدودیت‌های ترافیکی درنظر گفته شده برای جاده‌های کشور از امروز تا صبح روز شنبه ۱۰ تیرماه گفت:‌ برابر تدابیر اتخاذ شده تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز تا ساعت شش صبح روز شنبه ۱۰ تیرماه محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

وی با بیان اینکه محور چالوس حدفاصل میدان امیرکبیر تا شهرستانک در هر دو مسیر رفت و برگشت تا اطلاع بعدی مسدود است، اظهارکرد:‌ در دیگر بخش‌های این محور نیز تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع است. همچنین تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور مذکور از ساعت ۱۱ تا ۲۴ روز چهارشنبه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت  اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ همان روز از ابتدای آزادراه تهران ـ شمال به سمت مرزن آباد بصورت یک طرفه خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت:‌ تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در این محور از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه و شنبه ۹ و ۱۰ تیرماه از کرج و ابتدای آزادراه تهران ـ شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یک طرفه خواهد بود.

به گفته وی اعمال محدودیت در محور چالوس در صورت باز بودن این محور قابل اجرا خواهد بوده و در غیر این صورت تا اطلاع ثانوی این محور مسدود خواهد بود.

شیرانی درباره تدابیر اتخاذ شده در محور هراز نیز اظهارکرد: در این محور تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و همچنین­ از ساعت شش تا ۲۴ روزهای پنجشنبه وجمعه از محور هراز ممنوع است.

وی ادامه داد:‌در این محور تردد کلیه وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۹ تیرماه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۶ تا ۲۲ همان روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء و در صورت اعلام مأموران مستقر در محل به‌صورت مقطعی یک طرفه خواهد بود.

به گفته شیرانی اجرای محدودیت‌­های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت­‌ها اجرایی نخواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که به منظور اتخاذ تدابیر مناسب، انتخاب مسیری مناسب و کوتاه‌شدن زمان سفر، پیش از آغاز مسافرت با این شماره تماس گرفته و از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور با خبر شوند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.