اخبار شهرستان پاکدشتاخبارخبر مهمدر استان

مدیرعامل شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت برکنار شد/ بازگشت کارگران تعلیقی به کار

پاکدشت- رئیس حوزه قضایی بخش شریف‌آباد از ابطال صورتجلسه (مجعول) مجمع عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی عباس‌آباد و بازگشت کارگران تعلیقی به محل کار خبر داد و گفت: براساس مستندات مدیرعامل فاقد وجاهت قانونی بوده و از ادامه فعالیتش جلوگیری شد.

به گزارش شجرنیوز از پاکدشت، بر اجرای مفاد اجرائیه صادره به تاریخ 31 مردادماه از شعبه دوم دادگاه عمومی بخش شریف‌آباد اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به دعوت از رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران به منظور بررسی موضوعات مطروحه در خصوص شهرک صنعتی عباس‌آباد پاکدشت و حضور نیافتن و منفعلانه عمل کردن ایشان و با توجه به اهمیت موضوع و پیشگیری از وقوع جرم وصیانت از حقوق عامه و اشتغال جوانان منطقه تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

وی افزود: حسب اجرائیه 31 مردادماه سال جاری صادره از شعبه دوم دادگاه عمومی بخش شریف‌آباد موضوع دادنامه مورخ 21 اسفند سال گذشته از شعبه مذکور و دادنامه مورخ 6 تیرماه 1402 صادره از شعبه 77 دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم به ابطال صورت‌جلسه مجعول تنظیمی مورخ 7/4/1400 مجمع عمومی شرکت خدماتی شهرک صنعتی عباس صادر شد.

رئیس حوزه قضایی شریف‌آباد تهران در ادامه گفت: با توجه به دادنامه‌های قطعی اشاره شده و ابطال صورت‌جلسه مورخ 7 تیرماه سال 1400 که در آن 2 عضو به‌عنوان عضو اصلی هیئت‌مدیره انتخاب شده و این جعل منشأ اقدامات بعدی بوده، لذا انتخاب فرد حاضر به‌عنوان مدیرعامل فاقد وجاهت قانونی بوده و از ادامه فعالیت ایشان به‌عنوان مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره جلوگیری به عمل آمد همچنین کلیه حساب‌های شرکت مذکور نیز مسدود می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به انتخابات هیئت‌مدیره مورخ 8 خردادماه سال جاری علی‌رغم تذکر این دادگاه مبنی بر رعایت قانون و شرکت سهامداران قانونی ثبت شده در اخذ آراء، این انتخابات به نحو غیرقانونی و با اخذ آرای افراد فاقد وجاهت قانونی برگزار شد و این علت در حال حاضر دلیل عدم پذیرش و ثبت انتخابات از سوی اداره ثبت شرکت‌ها اعلام شده است.

پور کندزی در ادامه یادآور شد: به رئیس شرکت شهرک‌های استان تهران ابلاغ شد که در راستای تکلیف قانونی و اجرای ماده 6 قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی در مهلت قانونی نسبت به عزل اعضای هیئت‌مدیره فاقد ثبت و تأیید نشده در اداره ثبت و برگزاری انتخابات مجدد اقدام کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به جلوگیری از فعالیت شغلی برخی کارگران شرکت خدماتی توسط شخص فاقد سمت، دستور بازگشت به کار ایشان صادر شد و هیچ شخص فاقد صلاحیت قانونی حق ندارد در اشتغال کارگران شریف این منطقه خدشه‌ای وارد کند و تأمین امنیت شغلی کارگران را از وظایف دستگاه قضائی است.

 گفتنی است در یک ماهه گذشته شاهد اقداماتی خلاف قانون و سلیقه‌ای از جمله اخراج برخی کارکنان در شهرک صنعتی عباس آباد بودیم که در نهایت با ورود دستگاه قضایی این مقوله به سرعت رسیدگی و با برکناری مدیرعامل خاطی، حکم بازگشت به کار برای کارکنان صادر شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.