انتخاباتاخبارسیاست

مراجعه یک‌هزار کاندیدا برای حضور در لیست 30 نفره شورای ائتلاف تهران

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تهران گفت: یک‌هزار نفر از کاندیداهای مجلس، برای حضور در لیست 30 نفره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تهران مراجعه کردند که مصاحبه‌ها انجام شده و اکنون در مرحله تشکیل هیئت انتخاب هستیم.

به گزارش گروه سیاست شجرنیوز، مهدی اقراریان عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کشور ظهر امروز در حاشیه برگزاری مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقداماتی که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی از مجلس یازدهم در دستور کار قرار داده، مربوط به اختصاص 2 سهمیه براساس فرآیند مجامع شهرستان‌های اسلامشهر و ری است که از شهرستان معرفی و به لیست 30 نفره شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران افزوده خواهد شد.

وی گفت: امروز مجمع شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ری با حضور اعضای این مجمع برگزار شد و رأی‌گیری به منظور انتخاب کاندیدای مورد نظر شهرستان برای ورود به لیست 30 نفره تهران انجام گرفت که این مجمع در اسلامشهر در روزهای آینده برگزار خواهد شد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تهران ادامه داد: اسلامشهر و ری در اصل دارای 30 نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند که یک نفر با ویژگی سکونت در شهرستان به منظور آشنایی با مشکلات و ظرفیت‌ها انتخاب می‌شود که به طور کلی در مسیر خدمت رسانی باید از تمامی ظرفیت نمایندگان حوزه انتخابی استفاده کنند تا چالش‌ها و مشکلات مردم در مجلس پیگیری شود.

انتخاب کاندیدای اصلح مجمع نیروهای انقلاب ری برای لیست 30 نفره

اقراریان در خصوص رای گیری مجمع تصریح کرد: منتخبین مجمع شهرستانی در صورتی که دوسوم آرا را کسب کنند، منتخب نهایی هستند اما با توجه به اینکه در مجمع امروز آرای نفر نخست منتخب این مجمع کمتر از دوسوم بود، شاخص‌های ارزیابی نفر اول و نفر دوم در هیئت انتخاب بررسی و در مورد انتخاب یکی از دو نفر تصمیم گیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: فهرست تهران ویژگی‌هایی دارد و نمایندگانی که در فهرست تهران معرفی می‌شوند بر اساس شاخص‌هایی از جمله کارنامه عملکرد و در خصوص کاندیدای جدید نیز برنامه‌های کاندیدا مورد بررسی قرار می‌گیرد و البته شاخص‌های پاکدستی، انقلابی بودن و سوابق عملکرد نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شورای ائتلاف

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کشور در ادامه بیان کرد: در حال حاضر در فرآیند تشکیل هیئت انتخاب هستیم و آخرین جلسه شورای ائتلاف برگزار شد و از جلسه آینده هیئت انتخاب وارد فرآیند رسیدن به لیست 30 نفره می‌شود.

اقراریان با بیان اینکه در حدود یک‌هزار نفر از کاندیداها برای مصاحبه تخصصی به شورای ائتلاف مراجعه کرده اند افزود: در حال حاضر مصاحبه‌های اولیه برگزار شده و در نهایت 20 درصد از افرادی که بیشترین نمره را کسب کردند به هیئت انتخاب معرفی می‌شوند تا تصمیم‌گیری نهایی انجام شود لذا در فرآیند بعدی منتظر تصمیم شورای انتخاب هستیم.

صلاحیت‌های نماینده ری در هیئت انتخاب شورای ائتلاف تهران بررسی می‌شود

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری در خصوص نماینده اهل ری در لیست نهایی نمایندگان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی منوط به تصمیم هیئت انتخاب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان تهران خواهد بود.

به گزارش فارس؛ مجمع شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان ری امروز با حضور جمع کثیری از انقلابیون شهرستان ری با نظارت مسؤولان شورای ائتلاف تهران در سالن اجتماعات مسجد ارشاد شهرری برگزار و روح اله شکری به عنوان نفر اول و سیدعلی یزدیخواه به عنوان نفر دوم به مجمع داوری شورای ائتلاف استان تهران به منظور حضور در لیست 30 نفر تهران راه یافتند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.