اخبار شهرستان دماونداخبارخبر مهمدر استان

مراجعه ۹۰۰ مورد حیوان گزیدگی به مراکز درمانی دماوند

دماوند- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از مراجعه ۹۰۰ مورد حیوان گزیدگی به مراکز درمان این شهرستان از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان مهر ماه خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از دماوند، نشست ستاد کنترل جمعیت سگهای بلاصاحب شهرستان دماوند شامگاه دوشنبه به ریاست طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند و با حضور طهماسبی دادستان شهرستان و سایر مسؤولان در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در این جلسه رؤسای ادارات و نهادهای مربوطه از جمله شهرداریها، محیط زیست، سازمان پسماند و بهداشت و درمان به ارائه گزارش در این خصوص پرداختند.

همچنین موضوعاتی از جمله اصلاح و رفع نواقص اساسنامه و دستورالعمل، ایجاد یک مکان محصور شده جهت نگهداری سگ‌های بلاصاحب در تمامی پنج شهر شهرستان، جلوگیری از انتقال سگهای ولگرد شهرستانهای همجوار به سایت گندک، جلوگیری از ورود و خروج افراد غیر متفرقه به محل نگهداری سگهای بلاصاحب در سایت گندگ، برنامه‌ریزی درست و مناسب جهت جمع‌آوری روزانه، عقیم سازی و نگهداری سگ‌های ولگرد، ساماندهی وضعیت موجود سایت گندک، برگزاری جلسه منظم هفتگی در این خصوص و… گفتگو و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مراجعه ۹۰۰ مورد حیوان گزیدگی به مراکز درمانی دماوند از ابتدای سال ۱۴۰۲

حسن خیرخواه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از مراجعه ۹۰۰ مورد حیوان گزیدگی به مراکز درمان این شهرستان از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان مهر ماه خبر داد و اظهار کرد: ۳۶۰۰ دُز واکسن هاری به آنها تزریق کرده‌ایم.

وی افزود: در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ که ۷۲۰ مورد حیوان گزیدگی تا پایان مهرماه بوده در مدت زمان مشابه افزایش حدود ۳۰ درصدی داشته ایم که برای هر نفر ۴ دُز واکسن  و ۱ نوبت سرم ضد هاری ؛بدون احتساب هزینه خدمات و نیروی انسانی و تجهیزات حدود ۳۵ یورو هزینه می‌شود که یعنی امسال معادل یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان فقط هزینه این واکسن‌ها بوده است، علاوه بر این سه شیفت نیروی آموزش دیده مشغول شست و شو و ضدعفونی زخم، پانسمان و تزریق واکسن هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: نیاز است از غذا دادن به حیوانات بلاصاحب در مکان‌های مسکونی و معابر خودداری کنید.

خیرخواه تصریح کرد: جدای از هزینه‌های ناشی از حیوان گزیدگی، باتوجه به اغاز سال تحصیلی و افزایش تردد کودکان و والدین آنان در معابر به خصوص ساعات ابتدایی صبح و افزایش احتمال گزش توسط سگ، به سبب ضایعه جسمی، ترس و ترومای روحی و روانی ایجاد شده نیز از هزینه های جبران ناپذیر دیگر است.

شهرداری دماوند بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی نسبت به جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب اقدام می‌کند

مهدی رضایی مهر شهردار دماوند در خصوص آخرین اقدامات شهرداری برای کنترل و جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب در شهر دماوند اظهار کرد: پیرو درخواست‌های مکرر مردمی و بر اساس وظیفه ذاتی شهرداری‌ها، جمع‌آوری و کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب در دستور کار شهرداری دماوند قرار دارد.

وی افزود: سایت گندک شهر دماوند که از گذشته تاکنون، محل نگهداری سگ‌های بلاصاحب شهرهای شرق استان تهران بوده، تا اطلاع ثانوی مسدود و از ورود هرگونه سگ‌های بلاصاحب از شهرهای اطراف جلوگیری می‌شود.

شهردار دماوند گفت: این اقدام با توجه به ایجاد معضلات متعدد و درخواست‌های مکرر شهروندان در خصوص ورود سگ‌های بلاصاحب به منطقه گندک شهر دماوند انجام شده و زین‌پس هر شهر باید خود وضعیت جمعیت حیوانات را خود مدیریت و ساماندهی کند.

رضایی‌مهر تصریح کرد: مجموعه شهرداری دماوند بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی وزارت کشور و سازمان شهرداری‌های کشور نسبت به جمع‌‌آوری و کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب از سطح شهر اقدام می‌کند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.