اخبار استان هااخبارخبر مهم

مراقب سیلاب‌ های پیش رو باشید

شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران و برف و سیلابی شدن رودخانه‌های استان در روزهای پیش رو هشدار داد و اعلام کرد: تردد و اسکان موقت در اطراف رودخانه‌ها ممنوع است و شهروندان باید مراقب باشند.

به گزارش شجرنیوز از تهران، با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و براساس هشدار سطح نارنجی این سازمان مبنـی بر نفوذ و فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر روز یکشنبه، ۹ بهمن ماه تا روز چهارشنبه (۱۲ بهمن ماه) در استان‌های تهران و البرز، بارش باران و برف، رخداد مه، کولاک برف و پدیده بهمن پیش بینی شده که احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب در رودخانه ها و مسیل‌ها وجود خواهد داشت.

شرکت آب منطقه‌ای تهران، در کنار سایر ارگان‌های مرتبط برای مهار ‏سیلاب در حالت آماده باش است و رصد و پایش رودخانه‌های ‏استان تهران توسط اکیپ‌های گشت و بازرسی امور منابع آب تابعه و اطلاع‌رسانی‌های مکرر این ‏شرکت به‌منظور آگاه‌سازی مردم از شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب، انجام شده است.

هشدار احتمال وقوع ‏سیلاب کاملاً جدی است و شهروندان باید توجه داشته باشند که هرگونه تردد و اتراق در حاشیه ‏رودخانه و مسیل‌ها خطرآفرین و حتی مرگبار است.

توقف و نصب‌نکردن چادرهای مسافرتی در اطراف و بستر رودخانه‌ها حتی رودخانه‌ها و مسیل‌های خشک، عبور نکردن از عرض جریان‌های سیلابی و نیز مراقبت در کنار جریان سیلاب برای مشاهده یا تصویربرداری و توجه جدی به هشدارهای دستگاه‌های اجرایی مربوط، رسانه‌ها، مسوولان و مأموران در هنگام وقوع سیل، باید موردتوجه جدی شهروندان قرار بگیرد.

منبع: ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.