اخبار شهرستان ریاخبارخبر مهمدر استان

معادن کارخانه سیمان تهران بلاخره تعطیل شد

در پی انتشار گزارشی مبنی بر عدم تعطیل کارخانه سیمان تهران در اوج آلودگی هوا با مصوبه کارگروه اضطرار آلودگی هوا در استان تهران معادن این کارخانه تعطیل شد.

به گزارش شجرنیوز از ری، تداوم آلودگی هوا در پایتخت و گلایه و نارضایتی مردم جنوب تهران از فعالیت معادن و کارخانه سیمان تهران در روزهای آلوده موجب تغییراتی در مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای پایتخت شد.

مردم محدوده شهرری و روستاهای هم‌جوار کارخانه سیمان تهران از انتشار غبار سیمان و تردد زیاد خودروهای سنگین حامل سیمان گلایه داشتند زیرا که در روزهای آلوده این فعالیت‌ها باعث افزایش آلودگی در محدوده کارخانه و معادن می‌شد و روزهای آلوده پایتخت را برای مردم این مناطق آلوده‌تر می‌کرد.

پس از سال‌ها بی توجهی به این معضلات و گلایه‌های مردم روز گذشته (شنبه 1 بهمن‌ماه) در سی‌امین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا که با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد برای اولین بار تعطیلی معادن کارخانه سیمان تهران نیز در دستور کار قرار گرفت که مشروح آن را در ذیل می‌خوانید:

 فعالیت کلیه واحد‌های تولید شن و ماسه و آسفالت و بتن آماده و کلیه معادن شرکت سیمان تهران ممنوع شد.

همچنین پلیس راهور و پلیس فانی نیز باید از تردد شبانه کامیون‌ها به‌جز کامیون‌های حامل سوخت و مواد فاسدشدنی جلوگیری کند.

گفتنی است سی‌امین کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای استان تهران در سال 1401، روز گذشته 30 دی‌ماه به ریاست عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران برگزار شد و مصوبات جلسه امروز از طریق اداره محیط‌زیست شهرستان ری به کارخانه سیمان تهران ابلاغ شده است.

مصوبات این جلسه کارگروه با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی و کاهش کیفیت هوا جهت اجرا طی روز شنبه مورخ 1/11/1401 لغایت روز دوشنبه مورخ 3/11/1401 برای کلیه شهرستان‌های استان به استثنای شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند اجرایی می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.