اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

نفوذ گرد و خاک به تهران از استان‌های مجاور/ کاهش نسبی دما از فردا

تهران- برای فردا و روز یکشنبه (۱۰ و ۱۱ تیر) در ارتفاعات شمالی استان تهران ، افزایش ابر و بارش پراکنده با احتمال رعد و برق و نفوذ گرد و خاک دور از انتظار نیست.

به گزارش شجرنیوز از تهران، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و انتقال گرد و خاک از استان‌های مجاور همچنین کاهش نسبی دما از فردا پیش‌بینی می‌شود.
با بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی الگو‌های پیش‌یابی عددی وضعیت جوی استان تهران طی چند روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری با جوی نسبتا پایدار در ارتفاعات، گاهی افزایش ابر در نواحی جنوبی و غربی، در بعضی از ساعات وزش باد شدید با خیزش موقت گردوخاک و انتقال گردوخاک از استان‌های مجاور، کاهش کیفیت هوا، دید افقی و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.
برای فردا و روز یکشنبه (۱۰ و ۱۱ تیر) در ارتفاعات شمالی استان، افزایش ابر و بارش پراکنده با احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست.
از فردا روند کاهش نسبی دما و از روز دوشنبه (۱۲ تیر) افزایش تدریجی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.
آسمان تهران فردا (۱۰ تیر) صاف گاهی وزش باد و غبار رقیق با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۱۱ تیر) صاف، گاهی وزش باد در اواخر وقت وزش باد شدید و گاهی غبار رقیق با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
طی ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین ایستگاه‌های هواشناسی استان بود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.