اخبار شهرستان قرچکاخبارخبر مهمدر استان

همایش فرهنگی اجتماعی نه به اعتیاد در شهرستان قرچک برگزار شد

قرچک- به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همایش فرهنگی اجتماعی نه به اعتیاد با حضور مسئولان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی و جمعی از مردم فرهنگ دوست قرچک روز دوشنبه برگزار شد.

به گزارش شجرنیوز از قرچک، در این همایش که به مناسبت روز جهانی مبارزه با اعتیاد و با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه بهداشت و درمان ، بهزیستی، موسسه پیشگیری سایه همراز، انجمن هنرهای نمایشی و آموزشگاه کارنامه سینما، فعالان اجتماعی و جمعی از مردم قرچک در بوستان ۱۵ خرداد قرچک برگزار شد، روش های مقابله با پدیده شوم اعتیاد در قالب هنر در معرض دید عمومی مردم قرار گرفت.

در این همایش، هنرمندان هنرهای نمایشی قرچک نمایش‌های خیابانی ” بیراهه ” به نویسندگی و کارگردانی علی سالاری مقدم از گروه هنری نمایشی کارنامه سینما و ” تلنگر ” به نویسندگی و کارگردانی امیر علی بدلی از گروه هنری نمایشی روناک در مورد معضل اعتیاد را به اجرای عموم گذاشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: مبارزه اثر بخش با مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد، به اقدامات اثربخش فرهنگی نیاز دارد.

محمود برزگر افزود: در کنار اقدامات موثری و جدی دستگاه های مختلف قضایی و انتظامی در مقابله با مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد، لازم است تا اطلاع رسانی صحیح، دقیق و اصولی به خانواده‌ها و جوانان صورت گیرد که این مهم جز با اقدامات فرهنگی، میسر نمی‌شود.

وی اظهار داشت: آموزش و آگاه سازی جامعه در کنار اقدامات دستگاه های مختلف امنیتی، قضایی و انتظامی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان می‌تواند جامعه را از آسیب اعتیاد به مواد مخدر دور کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اصول مبارزه با اعتیاد، پیشگیری و اطلاع رسانی از خطراتی است که استفاده از این مواد جوانان را تهدید می‌کند و در این امر آموزش و پرورش و دستگاه‌های فرهنگی نقشی مهم و محوری ایفا می‌کنند .

برزگر یادآور شد: اگر خانواده‌ها و جوانان از خطرات سوء مصرف مواد مخدر به درستی آگاهی پیدا کنند، قطعا میزان تقاضای مواد مخدر کاهش یافته و می‌توان گام‌های اساسی در مقابله جدی با این بلای خانمان‌سوز برداشت.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.