اخبار شهرستان ورامیناخبارخبر مهمدر استان

ورامین تا تهران با مترو | کلنگ زنی خط جدید در دهه فجر

ورامین- براساس اعلام شهرداری تهران، کلنگ‌زنی خط ۱۱ مترو همزمان با دهه فجر امسال انجام و عملیات اجرایی این خط آغاز می‌شود تا مترو به جنوب و جنوب‌غربی تهران برسد.

به گزارش شجرنیوز از ورامین، خط ۱۱ مترو تهران از سه راه ورامین در منطقه ۲۰ تا محدوده کوهک در منطقه ۲۲ ادامه خواهد داشت. فاز نخست این خط در سال ۱۴۰۶ به طول ۶ کیلومتر و با ۴ ایستگاه به بهره‌برداری خواهد رسید.

طول خط ۳۲ کیلومتر به همراه ۲۱ ایستگاه و یک پایانه خواهد بود و بودجه پروژه ۷۵ هزار میلیارد تومانی برای آن در نظر گرفته شده است که با توجه به هزینه‌ها در سال‌های آینده تغییر خواهد کرد.

خط ۱۱ مترو مناطق ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ را تحت پوشش قرار می‌دهد و از مرز مناطق ۱۶ و ۱۷ عبور می‌کند. ناوگان مورد نیاز برای خط ۱۱ نیز ۳۰ رام قطار (۵ واگن) است. خط ۱۱ در ایستگاه‌ ایستگاه ابن بابویه با خط ۶، در ایستگاه ایستگاه جوانمرد قصاب با خط یک، در ایستگاه عبدل آباد با خط ۳ و در ایستگاه چیتگر با خط ۵ و خط ۹ تبادل مسافر دارد.

مساحت پایانه خط یازده که در انتهای آن قرار دارد و محلی برای تعمیر و رسیدگی به امور فنی واگن‌ها است ۱۰ هزار متر مربع در دو طبقه خواهد بود.

در سفر اخیر شهردار تهران به پکن مقرر شد خطوط ۸ و ۱۱ با مشارکت چین ساخته شود. در افق مطالعات خط ۱۱ مترو پیش بینی شده که بیش از ۵۰۰ هزار مسافر در طول سال توسط این خط مترو جابجا شود.

شبکه مترو تهران با وجود تمام مشکلات مالی و اجرایی در حال گسترش است و برخی نواحی اطراف پایتخت مانند پرند نیز به مترو متصل شده اند. عملیات ساخت خط ۱۰ مترو تهران نیز در حال انجام است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.