اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

وضعیت هوای 8 شهرستان در استان تهران قرمز شد

تهران- بر اساس داده های شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای 8 شهر استان تهران در وضعیت قرمز آلودگی هوا قرار دارد و تهران با شاخص 127 در وضعیت نارنجی است.

به گزارش شجرنیوز از تهران، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت هم‌اکنون در وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه‌های حساس و  روی عدد 127 قرار داد.

بر اساس این گزارش قرچک با شاخص 170، پاکدشت با شاخص 152، باقرشهر با شاخص 173، ورامین  با شاخص 159، دماوند با شاخص 154، ملارد با شاخص 157،  شهریار با شاخص 155 و لواسانات با شاخص 160 در وضعیت قرمز آلودگی یعنی ناسالم برای همه گروه ها قرار دارند.

همچنین رباط کریم با شاخص 105 و پردیس با شاخص 123 در وضعیت نارنجی قرار دارند که طبق توصیه شرکت کنترل کیفیت، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

از ابتدای سال جاری تا به امروز در تهران 9 روز هوای پاک، 176 روز هوای قابل قبول، 58 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 6 روز هوای ناسالم در روز شمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.