مجلس و دولتاخبارسیاست

پاسخ رئیسی به موضع «ایران را آزاد می‌کنیم» بایدن

رئیس‌جمهور گفت: چند ساعت قبل مطلع شدم رییس جمهور آمریکا گفته است که بنا به آزاد کردن ایران دارد، البته این حرف‌ها گفته می‌شد، اما شاید به دلیل حواس پرتی که دارد این بار علنی گفته است. آقای رییس‌جمهور، ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و بنا دارد که آزاد بماند.

پاسخ رئیسی به موضع «ایران را آزاد می‌کنیم» بایدن

به گزارش شجرنیوز، سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور صبح امروز در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان سالروز تسخیر سفارت آمریکا، گفت: روز، روز مبارزه با استکبار جهانی است؛ استکبار، خود بزرگ بینی، خودخواهی در فرهنگ دینی ما تاکید شده است به خودسازی و اینکه انسان خدا را به خود حاکم کند. خدا واه شود به جای خودخواه، خدابین شود به جای خودبین. انسان خودبین و خودخواه دچار تفرعن است و این را به کسانی می‌گویند که انسان از یک روحیه تفرعن برخوردار می‌شود.

وی ادامه داد: لذا قرآن کریم، پیامبر اسلام و همه ائمه ما هشدار دادند که دچار خودبینی، خود بزرگ بینی نشوید چراکه باعث سقوط شما و نه فقط یک فرد بلکه جامعه می‌شود. امروز نمود استکبار نظام سلطه حاکم بر آمریکاست. او برای اینکه به منافع خود برسد حاضر است بسیاری از ملت‌ها در جای جای دنیا از بین برود و منافع آن‌ها به خطر بیفتد. ملت بزرگ ایران با انقلاب شکوهمندش مبارزه با استبداد و استکبار را الگوی کار خود قرار داد. اگر حرکت بزرگ دانشجویان خط امام نبود جریان مبارزه با استعمار ناقص بود. حرکت عظیم دانشجویان با بصیرت ما جریان مبارزه با استکبار و استبداد را کامل کرد، مبارزه با استکبار داخلی ۲۲ بهمن ۵۷ انجام شد، اما این مبارزه در مرحله جهانی در ۱۳ آبان ۵۸ کامل شد.

وی افزود: همه مسئولان و تریبون داران باید اهمیت امروز که روز مبارزه با استکبار است را تبیین کنند. اگر طوماری از جنایت‌های آمریکا تهیه شود باید دید انجام بیش از ۶۰ کودتا علیه رای ملت‌ها را، دو بمب اتمی در ژاپن، انجام و آغاز پرتلفات‌ترین جنگ‌های عالم از ویتنام تا عراق و افغانستان، بنیانگذار گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله داعش، حمایت از گروه‌های تروریست برانداز، به راه انداختن نظام‌های استکباری به ویژه جمهوری اسلامی ایران. این روحیه روحیه استکباری است که نمی‌خواهد نظر و خواست و رأی ملت‌ها بر سرنوشت خود حاکم باشد. در میان همه این جنایت‌ها خودشان را طرفدار آزادی و حقوق بشر و دموکراسی معرفی می‌کنند.

 

پاسخ رئیسی به موضع «ایران را آزاد می‌کنیم» بایدن / هرکس  در آشوب بدمد؛ بداند یا نداند،در جریان اهداف آمریکا و دشمنان ملت حرکت کرده

رئیس جمهور گفت: افغانستان را ببینید؛ نتیجه دو دهه حضور آمریکایی‌ها جز خونریزی و جنگ و کشته‌های چند ده هزاری است؟ در مناطق دیگر و امور دیگری که آمریکا حضور دارد را ببینید، جنایت‌های متعدد و کشته‌های بی‌شمار به جا گذاشته است. چند ساعت قبل مطلع شدم رییس جمهور آمریکا گفته است که بنا به آزاد کردن ایران دارد، البته این حرف‌ها گفته می‌شد، اما شاید به دلیل حواس پرتی که دارد این بار علنی گفته است. آقای رییس‌جمهور، ایران ۴۳ سال قبل آزاد شد و بنا دارد که آزاد بماند.

وی ادامه داد: امروز دهه هشتادی‌های ما نیز همین نظر را دارند، به گروهی افراد فریب خورده و خائن نگاه نکنید. امروز کشوری که به آن سیم خاردار هم نمی‌دادید در جمع صاحبان صنایع پیچیده قرار دارد. به رهبر انقلاب گفتم که اولین سخن دبیرکل سازمان ملل در سفر نیویورک با من این بود که من از شما عذر می‌خواهم که نتوانستم در قضیه کرونا تحریم را برای واکسن از شما بردارم، من به ایشان گفتم آقای دبیرکل امروز در ایران ۶ واکسن درحال تولید است. در صنعت فضایی، در حوزه سایبری جوانان ایران دست برتر دارند. مگر با حرف و تحریم شما متوقف می‌شویم؟ مگر ما معطل شما هستیم؟ شما تلاش دارید حرکت این قطار پیشرفت را کند کنید. جوانان غیورها اجازه نخواهند داد که امیال شما در این کشور اجرایی شود.

وی افزود: امروز همه نقش جمهوری اسلامی ایران را می‌دانند، امروز هیچ معادله‌ای در منطقه بدون جمهوری اسلامی ایران رقم نخواهد خورد. حاج قاسم عزیز ما شد نماد مبارزه با تروریسم در جهان.

رئیسی گفت: عزیزان من، دانشجویان و دانش آموزان عزیز ما عنایت کنید که امروز دشمن وحدت و انسجام ملی ما را هدف قرار داده است اقوام عزیز، کرد و لر و عرب و بلوچ و ترکمن و اقوام عزیز ما بدانید که آمریکایی‌ها امروز انسجام ملی را هدف قرار داده است. بدانید امروز آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی پیشرفت و امید را در کشور هدف قرار داده‌اند. بدانید که هدف امروز دشمن امنیت آرامش و اقتدار است. امروز بدانید امنیت آرامش و جان انسان‌ها مورد هدف دشمن قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز هرکس در کشور که در آشوب بدمد، بداند یا نداند، بخواهد یا نخواهد در جریان اهداف آمریکا و دشمنان این ملت حرکت کرده است و هرکس در جهت آرامش، رونق علم و تحصیل و دانش و صنعت گام بردارد، هر کس در جهت حرکت قطار پیشرفت کشور قدم بردارد در راستای اهداف و منافع ملت ایران بوده است. امروز دوگانه ما این است که هرکسی در جهت برهم زدن آرامش و دمیدن در آشوب و تنش گام بردارد بداند که در جهت اهداف آمریکا و دشمنان این ملت گام برداشته است.

وی افزود: آمریکایی‌ها خیال کردند می‌توانند آنچه در لیبی و برخی کشورها اجرا کردند را در ایران هم اجرایی کنند، زهی خیال باطل! چرا شما درس نمی‌گیرید از تجربه‌هایی که در این سال‌ها داشتید. آنچه شما بر سر ملت‌های مختلف آوردید در مقابل چشمان ماست. به همه شما عزیزان، به همه شما هموطنان در سراسر کشور و کسانی که ۱۳ آبان را گرامی داشتند درود می‌فرستم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.