محیط زیستاخبارجامعهخبر مهم

پسماندسوزی؛ از عوامل تأثیرگذار بر آلودگی هوای تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مورد مقابله با پسماندسوزی و ضایعات‌سوزی در گشت و پایش‌های شبانه ماموران اجرایی در این مدت ثبت شده که نشان از ادامه دار بودن این معضل در سطح استان دارد.

پسماندسوزی؛ از عوامل تأثیرگذار بر آلودگی هوای تهران

به گزارش شجرنیوز، علیرضا مزینانی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده گشت و پایش‌های شبانه، در حوزه کل استان، از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها و ستاد اداره کل اجرا می‌شود، اظهار کرد: این پایش‌ها به‌طور ویژه از ابتدای آذرماه آغاز شده و در حال حاضر در 21 محور اصلی برقرار است.

وی درخصوص اهم اقدامات انجام شده در این گشت و پایش‌ها گفت: در آذرماه امسال در مجموع 3593 واحد صنعتی و معدنی مورد پایش قرار گرفته‌اند که حاصل آن 76 مورد توقف و پلمب فعالیت آلاینده و صدور 178 اخطاریه رفع آلایندگی برای واحدهای متخلف از سوی مأموران اجرایی این اداره کل بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای بزرگ مقیاس صنعتی استان به‌طور روزانه و مداوم رصد و پایش می‌شود، تصریح کرد: در آذرماه، 275 مورد بازدید از واحدهای معدنی و تولید شن و ماسه و آسفالت هم که دارای بار آلایندگی هوا هستند صورت گرفته و نکات و ملاحظات زیست محیطی به این واحدها تأکید شده است و در کنار این موضوع فعالیت این واحدها در زمان اضطرار آلودگی هوا مطابق با مصوبات کارگروه مرتبط مورد رصد قرار گرفته است.

مزینانی در ادامه با اشاره به اینکه طی این مدت 85 مورد نظارت و بازدید از عملکرد شهرک‌های صنعتی نیز انجام شده است، گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده بازدید سرزده و نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی بوده که در ماه گذشته 74 مورد بازدید از مراکز معاینه فنی مستقر در سطح استان به عمل آمده است.

وی همچنین پسماند و ضایعات سوزی را یکی از مهمترین عوامل در افزایش آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: 148 مورد مقابله با پسماندسوزی و ضایعات‌سوزی در گشت و پایش‌های شبانه مأموران اجرایی در این مدت ثبت شده که نشان از ادامه دار بودن این معضل در سطح استان دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.