اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

پلمب ۱۶۲ کارگاه مواد غذایی بزرگ و کوچک در شهریار/ ۶ هزار کیلو مواد غذایی فاسد معدوم شد

شهریار- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار گفت: ۱۶۲ کارگاه بزرگ و کوچک و واحد صنفی مواد غذایی پلمب و ۶ هزار ۹۳۰ کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد در سال جاری معدوم شده است.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، محمدهادی ناصح مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت ایام‌الله دهه فجر با اشاره به وجود 900 واحد ارائه خدمت بهداشتی و درمانی در شهرستان شهریار اظهار داشت: 5 بیمارستان، 218 مطب عمومی، 26 درمانگاه عمومی و شبانه‌روزی بخش‌های از مراکز درمانی هستند که به مردم خدمات پزشکی ارائه می‌کنند.

وی به 818 بازرسی از داروخانه‌های سطح شهرستان شهریار اشاره کرد و افزود: 227 واحد صنفی عطاری در شهریار فعال است که 147 بازرسی از این واحدها انجام شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار به نظارت بر مواد غذایی 28 کارخانه در شهرستان شهریار اشاره و تصریح کرد: 189 مورد نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی مواد غذایی در شهریار انجام‌گرفته است.

ناصح با بیان اینکه 24 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در شهرستان شهریار فعال است، گفت: 803 هزار جمعیت شهری و روستایی شهریار از مراکز جامع سلامت خدمات دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت حرفه‌ای، 9 هزار کارگاه وجود دارد و 9 هزار 887 بازرسی از آنها توسط شبکه بهداشت شهرستان شهریار انجام شده است ابراز داشت: 351 هزار نفر در این شهرستان در حوزه فشار خون و دیابت در سال جاری غربالگری شده‌اند که بیش از 5700 نفر مشکوک به دیابت و فشار خون شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفتند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار در ادامه به برگزاری 261 گشت مشترک در شهرستان اشاره کرد و گفت: 162 کارگاه بزرگ و کوچک و واحد صنفی مواد غذایی پلمب و 6 هزار 930 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد معدوم شده است.

ناصح با بیان اینکه وضعیت سلامت غذا در رستوران‌هایی که اتباع بیگانه در آنها فعالیت دارند صرفاً منوط به داشتن کارت بهداشت است، افزود: در صورت بازدید و مشاهده تخلفات بهداشتی، کارفرما و مالک واحد صنفی جریمه سنگینی خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهریار با بیان اینکه به دلیل ارزانی دارو در کشور دسترسی مردم به دارو آسان و باعث ماندگی برخی داروها در خانه‌ها شده است افزود: بیشترین آمار حیوان گزیدگی در شهرستان شهریار در بین سگ‌های نگهبان است که نشان از تغییر فرهنگ مردم در نگهداری حیوانات را نشان می‌دهد.

ناصح بیشتر شکایت از پزشکان فعال در شهرستان شهریار را در حوزه جراحی اعلام و اظهار کرد: پرونده‌های زیادی در دادسرای شهرستان شهریار مربوط به دندان‌سازهای تجربی است که 140 مورد بازرسی از این واحدها انجام و منجر به پلمب شده است.

وی همچنین با بیان اینکه در مرکز مشاوره بیماران رفتاری خدمات رایگان آزمایش بیماری HIV انجام می‌شود گفت: 319 بیمار ایدز در شهرستان شهریار شناسایی و تحت درمان قرار دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت دست‌فروشان مواد غذایی غیرمجاز بوده و مواد غذایی باز کاملاً غیربهداشتی است که پیگیری‌هایی با حضور شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، دامپزشکی و دادستانی در دست اقدام است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.