اخبارجامعهخبر مهمسلامتمجله شجر

پنجره اتوبوس‌های واحد باید باز بماند

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرتهران از ابلاغ دستورالعمل تهویه اتوبوس‌ها درپی کاهش برودت هوا خبر داد.

به گزارش شجرنیوز: محمود ترفع درباره وضعیت تهویه اتوبوس‌های پایتخت با کاهش دمای هوای تهران و شیوع بیماری کرونا گفت: سازه اتوبوس به گونه‌ای نیست که بتوان اقدام خاصی انجام داد و تنها کاری که می‌شود انجام داد، این است که پنجره‌های اتوبوس‌ها را باز گذاشت تا هوا جریان داشته باشد.

وی با بیان اینکه چندی پیش به مدیران سامانه ابلاغ شد که در راستای تهویه مناسب اتوبوس‌ها می‌بایست تعدادی از پنجره‌ها برای ایجاد جریان هوا باز باشد، افزود: البته اتوبوس‌های دوکابین که طول زیادی داشته و پنجره‌های یک تکه دارند و امکان باز کردن آنها نیست و می‌بایست دریچه‌های سقفی باز باشد.

ترفع ادامه داد: البته دقت داشته باشید که بعضاً به دلیل سردی هوا، خود مسافران اقدام به بستن پنجره‌ها و دریچه‌ها می‌کنند که از آنها می‌خواهیم از این اقدام خودداری کنند تا هوا در کابین اتوبوس جریان داشته باشد.

وی با بیان اینکه بخاری اتوبوس‌ها از ابتدای فصل سرما روشن است و هوا را به جریان می‌اندازد، افزود: سازه اتوبوس به گونه‌ای است که تنها راه جریان هوا و تهویه، باز گذاشتن پنجره‌ها است و از شهروندان می‌خواهیم در راستای کاهش شیوع بیماری به ما در اجرای این دستور العمل کمک کنند.

منبع: خبرآنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.