محیط زیستاخبارجامعه

«پیروز»، توله یوز توران دزدیده نشده است

پیروز تنها توله یوزپلنگ باقیمانده از " ایران " یوز ماده در سمنان اکنون ۶ ماهگی را گذرانده در سلامت کامل در پارک پردیسان به سر می برد و دزدیده هم نشده است.

«پیروز»، توله یوز توران دزدیده نشده است

به گزارش شجرنیوز، چندی پیش خبری مبنی بر دزدیده شدن پیروز تنها توله یوزپلنگ ایران (یوز ماده در اسارت سمنان) پخش شد در حالی که علیرضا شهرداری تیمارگر حیات وحش که وظیفه حفاظت از پیروز را بر عهده دارد در ویدیویی اعلام کرد که حال پیروز خوب است و اتفاقی نیفتاده است.

وی گفت: الان ۱۶ شب است که با پیروز در فضای باز سایت پارک پردیسان می خوابم چون باید پوشش بدن پیروز به مرور به هوای سرد عادت کند، از این رو اینکه هم روز و هم شب در مهمانسرا و فضای بسته باشد اتفاق خوبی نیست و باید بدنش با تغییر دما عادت کند و به تناسب فصل مقاوم شود.

وی درباره زمان جدا شدنش از پیروز توضیح داد: فعلا هنوز این جدایی زود است چون یوزها در طبیعت در این سن هم وابستگی زیادی به مادرشان دارند بنابراین اگر الان بخواهم این وابستگی را کم کنم و شب توله را تنها بگذارم اذیت می شود روی این حساب شب ها در کنارش در فضای باز سایت پردیسان می خوابم تا بدن پیروز کم کم به تغییر دما عادت کند.

وی تاکید کرد: شایعه ای مبنی بر اینکه پیروز را دزدیده اند صحت ندارد؛ کسانی که این حرف ها را می زنند قطعا می خواهند فالوور جمع کنند.

۱۰ اردیبهشت ماه امسال سه توله یوز در توران سمنان به دنیا آمد و بارقه امیدی در دل دوستداران محیط‌زیست ایجاد شد، چون یوز گونه‌ای در خطر انقراض است اما مادر توله‌ها را تحویل نگرفت؛ دو توله تلف شد؛ اکنون پیروز سومین توله ۶ ماهه است و در پردیسان زندگی می‌کند و حالش هم خیلی خوب است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.