اخبارجامعهذره بین شجرسلامت

کسانی که قبلاً کرونا گرفته‌اند در برابر جهش‌های جدید مصون نیستند

سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: حتی کسانی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند، از ابتلا به جهش‌های جدید مصون نیستند.

به گزارش شجرنیوز، مهرداد بابایی  با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی قطعی و ۴۴ مورد بستری جدید داشتیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۸۵ نفر در بیمارستان‌ها استان بستری هستند، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

این مسئول با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته تعداد مراجعان سرپایی به بیمارستان‌ها افزایش داشته، افزود: این امر ممکن است منجر به افزایش تعداد بستری‌ها و فوتی‌های استان طی دو هفته آینده شود.

وی توضیح داد: زنگ خطر کرونا ادامه دارد و مردم نباید نسبت به ادامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساسیت خود را از دست دهند چون این امر تبعات بدی به همراه خواهد داشت.

بابایی با اشاره به اینکه مواردی از نوع جهش یافته کرونا در کشور مشاهده شده، ادامه داد: با توجه به اینکه حتی کسانی که قبلا به کرونا مبتلا شده‌اند، از ابتلا به جهش‌های جدید مصون نیستند، استفاده از ماسک، حفظ بهداشت دست، حفظ فاصله اجتماعی و ممانعت از حضور در مکانهای عمومی و سربسته نباید فراموش شود.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.