اخبار شهرستان فیروزکوهاخباردر استان

کشت پاییزه کلزا در مزارع شهرستان فیروزکوه آغاز شد

فیروزکوه- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: کشت پاییزه کلزا در استان تهران از مزارع شهرستان فیروزکوه آغاز شد.

به گزارش شجرنیوز از فیروزکوه، محمودرضا آجودانی مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: کاهش وابستگی به واردات دانه‌های روغنی به‌ویژه کلزا، ایجاد تناوب با کشت غلات در جهت کاهش علف‌های هرز و بیماری‌های گیاهی از مهم‌ترین مزایای توسعه کشت کلزا به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه کشت کلزا از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است و دولت و این وزارتخانه برای توسعه کشت کلزا و دانه های روغنی مصمم هستند، اظهار داشت: با تامین و تخصیص یارانه بذر کلزا و بیمه کردن این محصول و خرید تضمینی آن تمام شرایط را برای کشت این محصول فراهم است.

آجودانی همچنین از تامین و تدارک انواع بذور و کودهای موردنیاز کشت پاییزه در استان خبر داد و گفت: نهاده های مورد نیاز کلزاکاران در انبارها موجود است و کشاورزان می توانند با درخواست صدور حواله الکترونیک از مرکز خدمات،به نزدیکترین کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی جهت دریافت کود مورد نیاز خود مراجعه کنند.

به گفته این مسئول، کشت کلزا به عنوان یکی از کشت های پاییزه از نیمه شهریورماه از مزارع فیروزکوه در سطح استان آغاز شده و تا پایان پاییز ادامه خواهد داشت.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.