اخبار شهرستان فیروزکوهاخبارخبر مهمدر استان

کشف ۱۸۸ کیلو گرم مواد غذایی فاسد در فیروزکوه

فیروزکوه- همزمان با تشدید نظارت های بهداشتی از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲تا کنون ۱۸۸ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در فیروزکوه کشف شده است.

به گزارش شجرنیوز از فیروزکوه، همزمان با تشدید نظارت‌های بهداشتی بازرسان بهداشت محیط فیروزکوه در برنامه سلامت نوروزی و ماه مبارک رمضان‌همزمان با شروع برنامه سلامت نوروزی و ماه مبارک رمضان از تاریخ ۱۵ اسفند ماه در سراسر کشور، بازرسان بهداشت محیط فیروزکوه طبق برنامه ریزی های انجام شده، نظارت و بازرسی بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی حساس اعم از رستوران‌ها، قنادی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نانوایی‌ها، ترمینال مسافربری، مجتمع‌های خدماتی، هتل‌ها و اماکن اقامتی انجام شد.

بر اساس این گزارش طی ۲۰ روز اجرای این طرح ۴۷۳ مورد بازرسی از مراکز و اماکن حساس در سطح فیروزکوه انجام و ۴۲ مورد اخطاریه بهداشتی بحرانی و غیر بحرانی صادر و ۳ مکان مختلف بهداشتی پلمب شده است.

گفتنی است که طی این طرح مقدار ۱۸۸ کیلو گرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد کشف و ضبط شده است.

لازم به ذکر است که کارشناسان بهداشت محیط در طول اجرای این طرح ضمن سنجش بیش از ۱۸۰ مورد کلر باقیمانده آب، ۴۰ مورد نمونه برداری از آب شرب مصرفی انجام دادند و تعداد ۱۱۳ مورد سنجش بهداشت مواد غذایی و سطوح با استفاده از تجهیزات پرتابل صورت گرفت.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.