اخبار شهرستان ریاخبارخبر مهمدر استان

کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با تعویض کارت‌های عابر بانک در ری

شهر ری- فرمانده انتظامی ری از دستگیری کلاهبرداری که با تعویض کارت‌های عابر بانک ۱۰۰ فقره کلاهبرداری در این شهرستان مرتکب شده بود خبر داد و گفت: ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را مبلغ ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش شجرنیوز از ری، سرهنگ محمدقاسم طرهانی با اشاره به کشف کلاهبرداری بزرگ در ری اظهار داشت: در پی شکایت و مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت کارت‌های عابر بانکی‌شان و برداشت غیرمجاز از این کارت‌ها، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از مال‌باختگان مشخص شد این افراد که اغلب سالمند هستند برای برداشت وجه به خودپردازهای بانک مراجعه ولی به علت بی‌سوادی و یا کم‌سوادی از فردی برای برداشت و انتقال وجه تقاضای کمک کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به اینکه مال‌باختگان پس از برداشت غیرمجاز از کارت‌های بانکی‌شان متوجه تعویض کارتشان شده‌اند گفت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که متهم با پرسه‌زنی در اطراف خودپردازهای بانک با شناسایی طعمه‌های خود و جلب اعتماد آنان به بهانه کمک در انتقال و یا برداشت وجه در فرصت مناسبی کارت‌های عابر بانک مال‌باختگان را با کارت‌های تقلبی تعویض می‌کرده است.

وی گفت: در بررسی‌ها تخصصی هویت سارق و محل تردد وی شناسایی و کارآگاهان موفق شدند در مراقبت‌های ویژه پلیسی زمانی که متهم قصد فریب شهروندی دیگری را داشت وی را شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: متهم در تحقیقات انجام شده به 100 فقره کلاهبرداری از سالمندان و افراد کم‌سواد و یا بی‌سواد اعتراف و متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی تحویل داده شد.

سرهنگ طرهانی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را مبلغ 20 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند خاطرنشان کرد: ضروری است شهروندان به‌ویژه افراد کم‌سواد یا بی‌سواد برای استفاده از دستگاه‌های خودپرداز یکی از افراد مطمئن را همراه خود برده و از ارائه رمز کارت خود به دیگران خودداری کنند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.