اخبار کهریزکاخباراخبار شهرستان ریدر استان

کمبود ۱۲ مدرسه در بخش کهریزک/ کلاس‌های درس ۴۷ نفره برگزار می‌شود

ری- بخشدار کهریزک با اشاره به ساخت مدرسه ۹ کلاسه در روستای گلحصار از کمبود ۱۲ مدرسه در بخش کهریزک خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جدید برخی از کلاس‌ها با جمعیت ۴۷ نفره برگزار خواهد شد.

به گزارش شجرنیوز از ری، آیین خشت‌گذاری مدرسه 9 کلاسه روستای گلحصار ظهر امروز به‌منظور افزایش سرانه آموزشی بخش کهریزک به همت پالایشگاه نفت تهران در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در نزدیک‌ترین روستا به پالایشگاه در زمینی به مساحت 2 هزار و 500 مترمربع با اعتبار 100 میلیارد ریال برگزار شد.

در ابتدای این مراسم هادی بادلی با اشاره به فقر سرانه آموزشی در بخش کهریزک، اظهار داشت: در بخش کهریزک با توجه به تراکم دانش آموزی کمبود 12 مدرسه مشهود است و برای آغاز سال تحصیلی جدید برخی از کلاس‌ها با جمعیت 47 نفره برگزار خواهد شد.

وی افزود: در تلاش هستیم تا در سال جاری حداقل 4 مدرسه به مدارس فعال در کهریزک اضافه شود لذا در این راستا از تمامی ظرفیت‌های موجود در بخش کهریزک کمک گرفتیم و تلاش کردیم که صنایع بزرگ را برای ارتقای سرانه آموزشی به کار بگیریم.

بخشدار کهریزک در ادامه با تأکید بر لزوم ساخت مدرسه با توجه به جمعیت در بخش کهریزک گفت: روستای گلحصار دارای 15 هزار نفر جمعیت است و با وجود مسکن مهر 400 واحدی در این روستا خدمات آموزشی و رفاهی باید ارتقا یابد.

بادلی تصریح کرد: 8 مدرسه در حال احداث در بخش کهریزک داریم که تا پاییز امسال 2 مدرسه تکمیل و دانش آموزان از امکانات آن بهره‌برداری خواهند کرد.

حامد آرمان‌فر در ادامه این مراسم با اشاره به همراهی و هماهنگی دستگاه‌های شهرستانی در اجرای پروژه ساخت مدرسه اظهار داشت: این مدرسه 9 کلاسه در روستای مجاور پالایشگاه احداث می‌شود تا بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی پالایشگاه را به اجرا درآوریم و در این مسیر از تمامی عوامل تقاضا داریم در تسریع اجرای این پروژه همکاری کنند.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران در پایان گفت: پالایشگاه نفت تهران اعلام کرده است که در تمامی حوزه‌ها اعم از سلامت، ورزش، آموزش و غیره در صورت لزوم از محل مسئولیت‌های اجتماعی به بخش کهریزک و روستاهای مجاور خدمات‌رسانی خواهد کرد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.