اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

گلایه استاندار تهران از میزان اعتبارات و بودجه استان تهران/ استان تهران در رتبه آخر اعتبارات و بودجه کشور قرار دارد

تهران- استاندار تهران گفت: استان تهران از جمعیت قابل توجهی برخوردار است اما از نظر اعتبارات و بودجه در رتبه آخر در بین استان‌های کشور قرار دارد و شأن استان تهران آن چیزی نیست که امروز با آن مواجهیم.

به گزارش شجرنیوز از تهران، علیرضا فخاری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان تهران که در حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی خط‌مشی جدیدی را نه‌تنها برای ملت ایران که برای بشریت رقم زد، بر این اساس خدمت بدون منت با رویکرد تکلیف‌مدارانه انتظار امام راحل از مسئولان است، به این معنا که در خدمت خدا را ناظر و شاهد بدانیم و در این صورت خستگی، بن‌بست، خیانت و قصور معنی ندارد.

وی افزود: امام راحل از مدیران و مسئولان توقع دارد کار را با دقت و درایت انجام دهیم که همانا به معنای داشتن مداومت، برنامه، پیش‌بینی، پژوهش و تحلیل وضعیت فعلی است.

استاندار تهران در ادامه گفت: ما مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی با تکیه بر مؤلفه‌های یاد شده، مسیر را با جرئت و جسارت جلو برده و از هیچ عامل بازدارنده‌ای نهراسیم، انقلاب یک هدف آرمانی بسیار بزرگ دارد که همانا تربیت انسان در ابعاد جهانی است.

فخاری با تاکید بر اینکه جمهوریت مدیون اسلام و امامت است، افزود: اگر امروز به جمهوریت نظام می‌بالیم، مدیون امام راحل است که پیوند بین اسلام و جمهوریت را برقرار کرد و ساز و کار آن رجوع به آراء مردم و پذیرش یک مدل حکمرانی در تراز انقلاب اسلامی است.

وی با تأکید بر اینکه امروز در مدل دموکراسی‌های دنیا اصل جمهوریت پذیرفته شده است، ادامه داد: واگذاری امورات اداره کشور به مردم و بی‌بدیل بودن سهم مشارکت آنان یک اصل مهم است، چرا که شکل‌گیری، تداوم و تثبیت آن به اصل مردم وابسته است.

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت تلاش مسئولان و مدیران برای افزایش سهم مشارکت مردم در همه امور تأکید و خاطرنشان کرد: اگر کمک مردم نباشد، اجرای کارها امکان‌پذیر و تحقق‌پذیر نیست.

وی سپس به تداوم شرایط خشک‌سالی‌ها و کمبود منابع آب در استان تهران اشاره و اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی خود در وهله اول سفیران صرفه‌جویی در مصرف آب باشند، از سویی با توجه به ضریب مصرف در بخش کشاورزی، باید این سهم کنترل و مدیریت جدید در این حوزه اعمال شود.

استاندار تهران، آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم را عامل مؤثر دیگری در افزایش سهم جامعه در مدیریت و کاهش مصرف آب دانست و بر ضرورت مشارکت همگان در کاهش و صرفه‌جویی در مصرف آب تصریح کرد.

فخاری با اشاره به برخی مشکلات استان تهران، افزود: اگرچه این استان یک چهارم جمعیت کشور را دارد که از نظر اعتبارات و بودجه در رتبه آخر در بین استان‌های کشور قرار دارد، شأن استان تهران آن چیزی نیست که امروز با آن مواجهیم.

وی به برخی از اختلالات موضوعات ملی و استانی در استان تهران اشاره و خاطرنشان کرد: به طور مثال برای مجازی شدن مدارس در شرایط آلودگی هوا، باید هماهنگی‌هایی در سطح کلان و استانی انجام شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.