اخبار شهرستان قدساخبارخبر مهمدر استان

گلایه عضو شورای شهر قدس از هدررفت آب به دلیل فرسودگی شبکه

شهرقدس- نماینده شهرستان قدس در شورای اسلامی استان تهران از کمبود آب و چالش‌های احتمالی پیش رو در شهرقدس گلایه کرد و گفت: متأسفانه در نقاط مختلف شهرقدس به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی شاهد هدررفت درصد بالایی از آب تصفیه شده هستیم.

به گزارش شجرنیوز از شهرقدس، محمدباقر قیومی عصر امروز در بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی استان تهران که با حضور مشترک نمایندگان مردم و مسئولین اداره آب منطقه‌ای پیرامون افزایش تعامل و همکاری‌های دوجانبه، در محل ساختمان شورای اسلامی استان برگزار شد، با انتقاد شدید از عملکرد غیراصولی اداره آب منطقه‌ای شهرستان قدس در جلوگیری از هدررفت آب شرب، اظهار داشت: متأسفانه در نقاط مختلف شهرقدس به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی شاهد هدررفت درصد بالایی از آب تصفیه شده و همچنین کمبود منبع ذخیره آب در نقاط مختلف شهر هستیم که لازم است بودجه عمرانی بیشتری برای تعویض شبکه لوله‌های گالوانیزه قدیمی و ایجاد منبع ذخیره آب با توجه به تراکم جمعیتی اختصاص یابد.

وی افزود: با توجه به محدود بودن وسعت شهرستان قدس و محدودیت‌های موجود در حفر چاه و اینکه شهرستان قدس از قدیم‌ در مسیر رودخانه کرج بوده باید سهمیه بیشتری از آب سد کرج جهت جبران کمبود آب شهروندان اختصاص یابد.

نماینده شورای اسلامی شهرستان قدس در ادامه گفت: از سوی دیگر سال‌هاست با وجود شرایط بحرانی و تنش آبی در کشور، در بخشی از شهر در هر ثانیه حدود 400 لیتر آب تصفیه شده از تصفیه‌خانه هدر رفته و چند متر پایین‌تر با فاضلاب صنعتی ادغام و به سمت دشت‌های پایین‌دست رهاسازی می‌شود که از آب منطقه‌ای می‌خواهیم نسبت به سرعت بخشیدن به مدیریت مصرف آب در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و فضای سبز اقدام کند.

قیومی ادامه داد: مدیریت شهری قدس در راستای آبیاری فضای سبز و جلوگیری از هدر‌رفت آب تصفیه‌خانه و حل این بحران، با اداره آب منطقه‌ای و آبفا وارد مذاکرات شده و اقداماتی از قبیل لوله‌کشی و انتقال آب در حال انجام است اما متأسفانه عدم همکاری لازم آن‌ها در زمینه میزان هزینه‌های آب مصرفی و عدم توجه به تذکرات مدیران شهری مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است.

وی خواستار تسریع در اجرای مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب جهت رفع مشکلات مردم و همچنین کاهش آلایندگی بهداشتی حاصل از رهاسازی فاضلاب توسط بعضی از شهروندان شد.

سخنگوی شورای اسلامی استان تهران با اشاره به ارتباط شهرداری‌ها با دستگاه‌های خدمات‌رسان، در پایان خاطرنشان کرد: هر چه تعامل بین مدیریت شهری و ادارات خدمات‌رسان بیشتر باشد، قطعاً شاهد بهبود سطح خدمات‌رسانی و به دنبال آن رضایتمندی شهروندان خواهیم بود و امیدواریم این مشکل نیز به‌زودی مرتفع شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.