اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

۲۲۰ چاه غیرمجاز در غرب استان تهران مسدود شد

شهریار- رئیس امور منابع آب شهرستان‌های غرب استان تهران با اشاره به رفع تصرف ۱۰ هزار مترمربع از اراضی حریم بستر رودخانه‌ها گفت: ۲۲۰ چاه غیرمجاز در شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار مسدودسازی شد.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، حسین زنگویی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت ایام‌الله دهه فجر با بیان اینکه تأمین آب شرب یکی از اولویت‌های جدی منابع آب است اظهار داشت: با همکاری آبفای شهرستان شهریار برای کاهش تنش آبی کارهای خوبی انجام شده است که در این رابطه جانمایی چاه‌های آب پیگیری می‌شود.

وی به اصلاح و تعدیل 800 چاه آب در شهرستان شهریار اشاره کرد و افزود: بازنگری جدی بر چاه‌های آب شده است و کنترل برداشت آب چاه‌ها هوشمندسازی می‌شود.

رئیس امور منابع آب شهرستان‌های غرب استان تهران در ادامه به مسدودسازی 220 مورد چاه غیرمجاز در شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد اشاره و تصریح کرد: اسناد مالکیت 90 درصد حریم بستر رودخانه‌های ملارد، قدس و شهریار به نام دولت صادر و در سامانه کاداستر بروز شده است.

زنگویی ابراز داشت: برخی از اراضی حریم رودخانه‌های شهرستان غرب استان تهران برای جلوگیری از تصرف حریم رودخانه‌ها توسط افراد سودجو به شهرداری‌ها جهت ایجاد فضای سبز واگذار شده است.

وی با بیان اینکه 10 هزار مترمربع از اراضی حریم رودخانه‌های شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار رفع تصرف شده است گفت: حق آبه کشاورزان از رودخانه و سد کرج پیگیری می‌شود ولی اولویت اصلی با تأمین آب شرب در استان تهران است که در بحران آبی قرار داریم.

وی در ادامه اضافه کرد: چهار تصفیه‌خانه ملارد، شهریار، ، صفاددشت و شهر قدس که مُدول اول آنها راه‌اندازی شده است و 23 میلیون مترمکعب تولید پساب در این تصفیه خانه‌ها پیش‌بینی‌شده است که کمک شایانی به بخش کشاورزی می‌کند.

رئیس امور منابع آب شهرستان‌های غرب استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: مشاوری برای طراحی و هدایت پس‌آب تصفیه‌خانه شاهد شهر برای انتقال به شهر شهریار در نظر گرفته شده است تا پساب این تصفیه‌خانه هدر نرود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.