اخبار صفادشتاخباراخبار شهرستان ملاردخبر مهمدر استان

۴۳ هزار نفر در مسکن مهر صفادشت از خدمات عمومی بی‌بهره‌‌اند

ملارد- معاون استاندار تهران با تأکید بر عدم تأمین سرانه‌ها در مسکن مهر صفادشت گفت: در حدود ۴۳ هزار نفر در سایت مسکن مهر صفادشت زندگی می‌کنند که از خدمات عمومی بهره‌مند نیستند لذا دستگاه‌های اجرایی متولی لازم است تمکین کنند تا سرانه‌ها تأمین شود.

به گزارش شجرنیوز از صفادشت، میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران به همراه جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران، نوری مدیرعامل آبفا غرب استان تهران، امین اسدی سرپرست فرمانداری ملارد و جمعی دیگر از مسئولان استانی و محلی عصر امروز از پروژه‌های عمرانی ملارد بازدید و به مقام شهدای گمنام شهرک امید ادای احترام کردند.

غراوی، سپس ضمن رؤیت مشکلات موجود در مسکن مهر شهرک امیدبخش صفادشت در جریان آخرین اقدامات مسئولان استانی و محلی برای ساماندهی و رفع نیازهای این شهرک قرار گرفت و از وضعیت شهرک گل‌ها و نقاط مختلف شهرستان ملارد بازدید کردند.

وی در خصوص مشکلات و اقدامات انجام‌نشده در مسکن مهر صفادشت اظهار داشت: دستگاه‌های متولی هرکدام باید وظایف خود را در زمان‌های مقرر پیش‌بینی‌شده انجام دهند تا مراحل صدور سند، پایان کار ساختمانی و صدور سند عیانی برای این واحدهای مسکونی انجام شود.

وی افزود: همچنین برخی خدمات عمومی مانند مدرسه، مسجد، سرانه‌ها و فضاهای عمومی مانند بوستان در این قسمت با کسری مواجه بوده که زمین آن از طریق دولت و سازمان ملی زمین و مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تأمین‌شده و اولویت تأمین اعتبار 6 باب مدرسه 12 کلاسه انجام شد که 2 باب را راه و شهرسازی و 2 باب از اعتبارات استانی و 2 باب دیگر از طریق خیرین مدرسه‌ساز تأمین اعتبار شد تا کسری فضای آموزشی در این منطقه برطرف شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران به فضای مناسب جهت اجرای برنامه‌های مذهبی و تصمیمات صورت گرفته اشاره کرد و ادامه داد: تأمین اعتبارات در شورای برنامه‌ریزی استان پیگیری شده تا مشکلات مردم کاهش یابد.

وی گفت: بیشتر مسائل پس از استقرار جمعیت ایجاد شده و حدود 43 هزار نفر در سایت مسکن مهر صفادشت زندگی می‌کنند که از خدمات عمومی بهره‌مند نیستند لذا دستگاه‌های اجرایی متولی لازم است تمکین کرده تا بتوان تا پایان سال بخش عمده تأمین سرانه‌ها را انجام داد.

غراوی در خصوص شهرک گل‌ها در ملارد گفت: بخش عمده‌ای از اراضی این شهرک مالکیت خصوصی دارد و یک تعاونی با مصوبه شورای عالی شهرکی ساخته و هیئت‌مدیره تعاونی باید از منابع شهرک مشکلات زیربنایی و رو بنایی موجود را رفع کنند.

معاون استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن و راه و شهرسازی قرار شد از زمان تأسیس شهرک تاکنون مسائل را پیگیری تا مشکلات اهالی ساکنین برطرف شود.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.