اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

۶۰ هزار خانه خالی تهران به سازمان امور مالیاتی معرفی شد

تهران- مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تاکنون در ۲ مرحله بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی خالی استان تهران توسط وزارت راه و شهرسازی برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شد و به زودی مرحله سوم معرفی خانه‌های خالی در تهران و سایر شهرهای کشور آغاز خواهد شد.

به گزارش شجرنیوز از تهران، ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به عزم جدی وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی در مقابله با احتکار واحدهای مسکونی افزود: بر اساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۹، وزارت راه و شهرسازی موظف است اقدام به شناسایی خانه های خالی کند و هر ساله پس از سر رسید سال مالیاتی، خانه هایی را که بیش از ۱۲۰ روز در یک سال خالی از سکنه باشند یا کاربری برای آن شناسایی نشده باشند به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات معرفی کند.

وی گفت: یکشنبه هفته جاری برای تعیین‌تکلیف املاک مسکونی و خوداظهاری اشخاص، به بیش از ۳۰۰ هزار مالک پیامک اخطار داده شد که با ورود به سامانه املاک و اسکان، اطلاعات خود را تکمیل، تصحیح و تأیید کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir، اطلاعات املاک خود را ثبت کنند تا به این ترتیب علاوه بر دریافت خدمات دستگاه های اجرایی با توجه به آدرس ثبتی، مشمول جریمه‌های قانون مالیات‌های مستقیم‌ نگردند.

وی ادامه‌داد: تاکنون فقط در استان تهران طی دو مرحله حدود ۶۰ هزار واحد شناسایی شده برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شده اند.

نوروزی خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود ۳۵ هزار واحد متعلق به شهر تهران است که به‌طور قطع عرضه این واحدهای مسکونی نقش موثری در بازار مسکن خواهد داشت.

وی در ادامه تصریح‌کرد: با تعامل و همکاری بسیار خوبی که بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی وجود دارد، فرآیند صدور برگ مالیاتی و مالیات ستانی از خانه های خالی آغاز شده است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.