حقوقی و قضاییاخبارجامعه

۶ ماه تا یکسال حبس مجازات پوشش و مخدوشی پلاک وسایل نقلیه

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور تهران بزرگ از مجرمانه بودن تخلف پوشش و مخدوشی پلاک خبر داد و گفت: این اقدام علاوه بر تخلف راهنمایی و رانندگی، عمل مجرمانه تلقی شده و قانونگذار برای آن مجازات حبس در نظر گرفته است.

به گزارش شجرنیوز، سرهنگ گنجی رئیس اداره حقوقی پلیس راهور تهران بزرگ به تخلف پوشش و مخدوش کردن پلاک وسایل نقلیه اشاره و اظهار داشت: همانطور که در معابر و خیابان‌ها شاهد هستید تعداد معدودی از راکبین موتورسیکلت یا رانندگان وسایل نقلیه اقدام به پوشش یا تغییر در ارقام پلاک کرده و برخی حتی پلاک نیز بر روی وسیله نقلیه خود ندارند.

وی با بیان این مطلب که قانونگذار در ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی دقیقاً به همین عمل مجرمانه اشاره دارد، گفت: در این ماده قانونی آمده است که تغییر در ارقام و مشخصات پلاک، استفاده از پلاک تقلبی و یا تغییر در شماره شاسی و موتور بدون مجوز قانونی و هماهنگی با پلیس یک عمل مجرمانه تلقی می‌شود.

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور پایتخت ‌تصریح کرد: طبق قانون این اقدام علاوه بر تخلف راهنمایی و رانندگی، عمل مجرمانه تلقی شده و قانونگذار برای آن مجازات ۶ ماه تا یکسال حبس را در نظر گرفته است.

گفتنی است که پلیس راهور تهران بزرگ طرح برخورد با مخدوشی پلاک موتورسیکلت‌ها و وسایل نقلیه را به طور جدی در دستور کار داشته و با متخلفان برخورد می‌کند.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.