اخبار شهر رباط کریماخباراخبار شهرستان رباط کریمخبر مهمدر استان

۷۰۰ هکتار از اراضی کوه سیاه رباط کریم به‌نام دولت سند خورد

رباط کریم- رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های جنوب‌غرب و غرب استان تهران با اشاره به صدور سند ۷۰۰ هکتار از اراضی کوه سیاه رباط کریم به نفع دولت گفت: ۱۰ درصد از مراتع شهرستان‌های غرب و جنوب غربی استان تهران به بیابان تبدیل شده است.

به گزارش شجرنیوز از رباط کریم، یحیی روستا رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های جنوب‌غرب و غرب استان تهران عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: 28 هزار و 946 هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های رباط‌کریم، پرند، شهر قدس، بهارستان، شهریار و اسلامشهر زیرپوشش منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی به تأمین بخشی از اراضی ملی برای ساخت نهضت ملی مسکن با مدیریت دولت اشاره کرد و افزود: سند مالکیت 700 هکتار از اراضی ملی کوه سیاه در شهرستان رباط کریم به نفع دولت و اداره شهرسازی رباط کریم سند خورده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان غرب و جنوب غربی استان تهران با اشاره به تأمین بخشی از مسکن نهضت ملی در اراضی کوه سیاه رباط‌کریم اشاره و تصریح کرد: بخشی از اراضی ملی در کوه سیاه جنگل‌کاری خواهد شد.

روستا در ادامه گفت: طرح‌های بیابان زدایی در 5 شهرستان پیگیری می‌شود که در 50 هکتار از اراضی ملی در پرند توسط شرکت دانش بنیان با 800 میلیون تومان جنگل‌کاری و بوته‌های سازگار کاشت شده است.

وی با بیان اینکه در شهر اندیشه 17 هکتار جنگل کاری در دست اقدام است افزود: 125 هکتار از اراضی ملی در شهرستان‌های غرب استان تهران با اعتبار بالغ بر 14 میلیارد ریال بیابان‌زدایی می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های غرب و جنوب غربی استان تهران اضافه کرد: طرح یک میلیارد درخت که توسط دولت پیگیری می‌شود، در شهرستان جنوب‌غربی و غرب استان تهران نیز پس از تأمین نهال‌ها در نقاط مختلف شهرستان‌ها غرس خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های غرب و جنوب غربی استان تهران در پایان با بیان اینکه عرصه‌هایی برای تولید برق خورشیدی در قالب شهرک‌های خورشیدی به متقاضیان اجاره داده می‌شود، خاطر نشان کرد: یک هزار و 500 هکتار از اراضی ملی بوته کاری و برای کنترل روان آب‌ها پروژه تعریف شده است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.