اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

۷۰ نفر در استان تهران طی ۲روز اخیر دچار مسمومیت با گاز شدند

تهران- رئیس اورژانس استان تهران گفت: ۷۰ نفر در استان تهران طی دو روز اخیر دچار مسمومیت با گاز شدند.

به گزارش شجرنیوز از تهران، محمد اسماعیل توکلی رئیس اورژانس استان تهران اظهار کرد: ۷۰ نفر در استان تهران طی دو روز اخیر دچار مسمومیت با گاز شدند.

وی افزود: این افزایش آمار مسمومیت طی دو روز اخیر به دلیل کاهش سرما بوده است و به نظر می‌رسد، باید مردم عزیز بیش از پیش به هشدارها در این زمینه توجه داشته باشند.

رئیس اورژانس استان تهران گفت: مسمومیت با گاز منواکسید کرین یکی از مرگبارترین انواع مسمومیت‌ها است و مشاغلی مانند مکانیک‌ها، جوشکاران، آتش نشان‌ها، شاغلین در ترمینال‌های اتوبوسرانی، رانندگان تاکسی، کارگرانی که در محیط بسته از بخاری‌های نفتی جهت گرم کردن محیط استفاده می‌کنند، باید توجه بیشتری به خطرات ناشی از این مسمومیت داشته باشند.

وی از خانواده‌هایی که در فصول سرد سال برای گرم کردن منازل از چراغ‌های نفتی یا بخاری‌های گازی بدون دودکش استفاده می‌کنند، خواست، از این اقدام پرهیز کرده و به نصب دودکش با رعایت استانداردها بپردازند.

توکلی با بیان اینکه علائم مسمومیت می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد گفت: سردرد، ضربان شدید شقیقه‌ها، وزوز گوش، سرگیجه، خواب آلودگی و در غلظت‌های بالاتر تهوع، استفراغ، تپش قلب، کاهش هوشیاری، کما و مرگ از جمله علائم گازگرفتگی با منواکسید کربن است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: مهر

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.