حقوقی و قضاییاخبارجامعه

۸ کلاهبردار مدعی فروش سؤالات کنکور ۴۰۲ دستگیر شدند

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری ۸ نفر از کسانی که با ادعای فروش سؤالات کنکور ۱۴۰۲ در فضای مجازی، اقدام به کلاهبرداری از داوطلبان کنکور می‌کردند، خبر داد.

به گزارش شجرنیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی؛ رئیس پلیس فتا پایتخت اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که هر ساله با آن مواجه هستیم، افراد سودجویی هستند که در فصل امتحانات نهایی و کنکور مدعی‌اند که به سؤالات کنکور دسترسی دارند و با مبالغ نجومی این سؤالات را به فروش می‌رسانند.

وی با اشاره به اقدامات همه‌جانبه پلیس در این حوزه افزود: طی رصد و پایش فضای مجازی و در اجرای طرح برخورد با کلاهبرداران اینترنتی در پوشش ادعای فروش سؤالات کنکور 1402 و امتحانات نهایی چندین کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی در این خصوص مشاهده و مورد پیگیری ویژه قرار گرفت.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد:  طی تحقیقات سایبری کارشناسان پلیس فتا پایتخت مشخص شد تعداد 10 کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی با بیش از 200 هزار نفر دنبال‌کننده ادعای فروش سؤالات امتحانات نهایی و کنکور را داشته و این سؤالات را با قیمت‌های گزاف در این کانال‌ها به فروش می‌رسانند.

سرهنگ معظمی گودرزی تصریح کرد: پس از بررسی‌های تخصصی و اقدامات فنی، تعداد هشت نفر ادمین اصلی این تیم مجرمانه شناسایی و پس از احراز هویت و تشریفات قضایی پلیس موفق شد یمدر یک اقدام غافلگیرانه این شیادان کلاهبردار را در محل اختفای خود در مناطق محتلف تهران بزرگ دستگیر و در چرخه پیگیری قضایی قرار دهیم.

رئیس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه این مجرمین نیز همانند دیگر متهمین دستگیر شده هیچگونه سؤالی در اختیار نداشتند، تصریح کرد: تمام سؤالات کنکور تا ساعت و دقیقه برگزاری این آزمون در قرنطینه و پلمب هستند و افرادی که با تبلیغات دروغین ادعای فروش سؤالات کنکور و امتحانات نهایی را دارند هدفی جز کلاهبرداری ندارند.

وی در توصیه به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان متذکر شد: داوطلبان کنکور به تبلیغات واهی و پررنگ و لعاب فضای مجازی توجه نکنند چرا که فرآیند آزمون تعریف شده و امن است و تجهیزاتی که تحت عنوان راههای تقلب در شبکه‌های اجتماعی به فروش می‌رسد نه تنها کمکی به داوطلبان نمی‌کند بلکه ممکن است آسیب‌های بسیار جدی به آنها وارد کند و سلامت این عزیزان را به خطر بیاندازد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.