اخبار شهرستان اسلامشهراخبارخبر مهمدر استان

۹۰ دستگاه اتوبوس در اسلامشهر نوسازی و بازسازی شد

شهردار اسلامشهر گفت: تعداد ۹۰ دستگاه اتوبوس فرسوده توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر بازسازی و به چرخه خدمت رسانی بازگشت.

۹۰ دستگاه اتوبوس در اسلامشهر نوسازی و بازسازی شد

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، محسن حمیدی، شهردار اسلامشهر ظهر امروز در آیین بزرگداشت روز ملی حمل و نقل که با حضور فرماندار و اعضای شورای شهر و مسئولان استانی و شهرستانی و رانندگان سازمان حمل و نقل بار و مسافر در محل این سازمان برگزار شد، اظهارکرد: با فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در تعمیرگاه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر، تاکنون بیش از ۹۰ دستگاه اتوبوس فرسوده بازسازی و نوسازی و به چرخه خدمات‌دهی به شهروندان بازگردانده شد.

وی گفت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر که در سال ۱۳۷۰ با ۵ دستگاه اتوبوس فعالیت خود را آغاز کرد، اکنون بعد از گذشت ۳۱ سال، روزانه ۲۰۰ هزار مسافر را به سمت شهر تهران و شهرهای اطراف با بکارگیری ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰۰۰ تاکسی و ۱۵۰ دستگاه ون جابجا می‌کند که زمینه جلب رضایتمندی نسبی شهروندان را به دنبال داشته است.

شهردار اسلامشهر افزود: بازسازی و نوسازی اتوبوس‌های فرسوده یکی از اتفاقات بسیار مهم در سازمان حمل و نقل بار و مسافر است که در سال جاری، شهرداری اسلامشهر به عنوان شهرداری برتر کشور در حوزه بازسازی و نوسازی اتوبوس‌های فرسوده شناخته شد و در حال حاضر بسیاری از شهرداری‌ها که زیرساخت تعمیر و بازسازی اتوبوس را ندارند، برای بازسازی اتوبوس‌های فرسوده به شهرداری اسلامشهر مراجعه می‌کنند.

حمیدی تصریح کرد: در دوره مدیریت پنجم شهری تعداد ۲۵ دستگاه اتوبوس نو خریداری و به ناوگان حمل و نقل عمومی شهری اضافه شد و در دوره ششم مدیریت شهری هم با اخذ مجوز از اعضای شورای شهر در اسفند ماه ۱۴۰۰ برای ۲۵ دستگاه اتوبوس، تامین اعتبار شده که از طریق سازمان همیاری‌ها و دهیاری‌های کشور در حال انجام مراحل اداری و تخصیص است.

وی از انعقاد قرارداد با شهرداری‌های شهرهای مختلف برای بازسازی اتوبوسهای فرسوده خبر داد و بیان کرد: امروز قرارداد بازسازی و نوسازی ۱۴ دستگاه اتوبوس فرسوده با شهرداری شهریار منعقد شد تا ظرف مهلت تعیین شده این اتوبوس‌ها مرمت، بازسازی و تحویل مجموعه مدیریت شهری شهریار شود.

شهردار اسلامشهر با اشاره به ایجاد منابع درآمدی پایدار برای سازمان‌های تابعه شهرداری اسلامشهر خاطرنشان کرد: در بحث بازسازی اتوبوس‌های فرسوده، علاوه بر تامین اتوبوس‌های مورد نیاز ناوگان حمل و نقل شهری و در بحث هزینه خرید اتوبوس هم با نوعی صرفه جویی شده و برای این سازمان هم درآمدزایی انجام شده است.

در پایان آیین گرامی‌داشت روز حمل و نقل، پس از تجلیل و تکریم از رانندگان نمونه و پرسنل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر، بهره برداری از چند اتوبوس باز سازی شده در این مجموعه  آغاز شد.

قابل ذکر است که ناوگان حمل و نقل عمومی اسلامشهر با ۴ خط اتوبوس واوان، قائمیه، مهدیه و کاشانی و چندین خط فوق العاده در محلات شهرک امام حسین(ع)، شهرک امام خمینی(ره) و شهرک واوان شهروندان را به مترو آزادگان و شاهد، میدان آزادی و آذری منتقل می‌کنند و بیش از ۶۰ خط فعال تاکسیرانی هم در مسیرها و خطوط تعیین شده شهروندان و مسافران  را جابجا و خدمت دهی می‌کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.