بانک و سرمایهاخباراقتصاد

15 سال همراهی و خدمت تامین مالی گسترده طرح های زیربنایی شهری توسط بانک شهر

بانک شهر با تامین مالی گسترده طرح های زیربنایی شهری، توانسته نقش مهم و موثری در کاهش مشکلات و معضلات کلانشهرهای کشور ایفاء کند.

به گزارش شجرنیوز به نقل از روابط عمومی بانک شهر، در آستانه پانزدهمین سالگرد تاسیس بانک شهر، معاونت سرمایه گذاری و امور شرکت های این بانک به تشریح عملکرد خود در حوزه های مختلف پرداخته است.
تامین مالی ۳۰ هزار میلیارد تومان از اوراق مشارکت شهرداری‌ها و پذیرش رکن ضمانت و عاملیت انتشار تمام اوراق مشارکت شهرداری‌ها (تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، قم و …) برای ساخت و راه‌اندازی طرح‌های قطار شهری، احیای بافت‌های فرسوده و تجهیز ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و … و پذیرش رکن ضمانت حدودا ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق صکوک مرابحه و اجاره در راستای حمایت از تولید ملی در صنایع مختلف اعم از دارویی و فولادی و هواپیمایی و غذایی و … از اقدامات مهم معاونت سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک شهر بوده است.
از دیگر دستاوردهای این معاونت نیز دستیابی به نرخ رشد 254 درصدی درآمدهای کارمزدی بانک از محل پذیرش عاملیت و ضمانت انتشار اوراق صکوک، مشارکت و فعالیت های بازرگانی و تجاری اشاره کرد. همچنین تا پایان سال 1401 مجموعاً مبلغ 32.000 میلیارد ریال اوراق گام در قالب 3 نماد بورسی در بازار منتشر و عرضه شده و از این محل 8.000 میلیارد ریال منابع جذب شعب عامل شده است.
معاونت سرمایه گذاری و امور شرکت های بانک شهر در حوزه اجرای مواد 16 و 17 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور نیز اقدامات قابل توجهی همانند: واگذاری صد درصد سهام شرکت توسعه بازرگانی بین‌الملل شهر، واگذاری شصت و پنج درصد از سهام شرکت پترو انرژی شهر، عرضه 15درصد از سهام گروه مالی شهر در بازار سرمایه، ادغام شرکت مجری صدرای شهر در شرکت مسکن و ساختمان جهان و … را صورت داده است.
تحقق 146درصدی بودجه شرکت ها در دوره 6 و 9 ماهه منتهی به 31‏/06‏/1402 و اصلاح و بهبود روند سود آوری شرکتها، از جمله سود آور شدن شرکت مسکن و ساختمان جهان نیز از اقدامات معاونت در حوزه افزایش کارایی و بازده سرمایه گذاری ها بوده و امید است روند موفقیت های این بانک در طی سال های آینده نیز ادامه یابد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.