اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

آمادگی ۲۱ جایگاه عرضه بهداشتی دام زنده در تهران+لیست جایگاه‌ها

تهران- مدیرکل دامپزشکی استان تهران از آمادگی ۲۱ جایگاه ثابت، موقت و توانبخشی عرضه بهداشتی دام زنده در تهران همزمان با روز عید قربان خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از تهران، مسعود محمدیان با اشاره به نظارت ویژه نسبت به اجرای طرح کنترل بهداشتی و شرعی بر دام‌های قربانی اظهار کرد: در این راستا مجموعه دامپزشکی استان تهران تمهیدات ویژه ای برای برگزاری مراسم عید قربان در نظر گرفته است.

وی از تجهیز و ساماندهی اکیپ‌های ثابت و سیار دامپزشکی برای نظارت بر ذبح دام در روز عید قربان خبر داد و بیان کرد: تیم‌های دامپزشکی از صبح روز در عید سعید قربان فعال هستند و باید اعلام کنیم که ذبح دام قربانی در منازل و معابر ممنوع است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران تاکید کرد: تقاضا می‌شود برای جلوگیری از انتشار بیماری‌های قابل انتقال از دام به انسان به خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو دام‌های قربانی خود را در کشتارگاه و یا مکان‌های تعیین شده در شهرستان‌ها تحت نظارت‌های بهداشتی و شرعی ذبح کنند.

 محمدیان با تاکید بر این که گوشت تهیه شده را ۲۴ ساعت در دمای یخچال نگهداری و سپس مصرف کنند گفت: با نگهداری گوشت به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچالی خطر انتقال بیماری تب کریمه کنگو از بین می‌رود و توصیه می‌شود در هنگام آماده‌سازی و قطعه بندی گوشت حتماً از دستکش استفاده کنند و از مصرف گوشت و جگر نیم پز اکیداً خودداری کنند.

لیست جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام زنده در تهران

جایگاه عرضه بهداشتی دام زنده

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.