اخبار شهر تهراناخبارخبر مهمدر استان

انهدام باند خانوادگی تولید داروهای تقلبی در تهران، شهریار و پاکدشت

دادستان تهران گفت: طی یک عملیات، شبکه گسترده تولید زیرزمینی داروهای تقلبی ترک اعتیاد، متادون و مخدر در استان تهران منهدم شد.

به گزارش شجرنیوز، علی صالحی دادستان تهران اظهار کرد: با رصد و پایش اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و با همکاری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، طی یک عملیات، شبکه گسترده تولید زیرزمینی داروهای تقلبی ترک اعتیاد، متادون و مخدر در استان تهران منهدم شد.

وی بیان کرد: در این عملیات کارگاه فرآوری داروهای تقلبی ترک اعتیاد شناسایی شد که طی آن بیش از ۴ میلیون حبه قرص متادون و مقادیر زیادی شربت تریاک و شربت متادون کشف و ضبط شد.

انهدام باند خانوادگی تولید دارو

دادستان تهران افزود: این شبکه زیرزمینی که به صورت خانوادگی فعالیت می‌کرد و در سطح کشور فعالیت داشته است، با استفاده از روش‌های متقلبانه و با همکاری عطاری‌های غیر مجاز داروهای ترک اعتیاد، انواع قرص‌های متادون، شربت تریاک و ده‌ها داروی دیگر که نیاز به تجویز پزشک دارد را به صورت غیر مجاز فروش می‌رساندند.

صالحی بیان کرد: اقلام مکشوفه به صورت حرفه‌ای بسته‌بندی شده بودند اما حاوی قرص‌ها و شربت‌های غیر مجازی بودند که در صورت مصرف عوارض خطرناکی می‌تواند داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه داروهای پزشکی صرفا با تجویز پزشک و داروخانه‌های مجاز باید تهیه شوند تاکید کرد: در این پرونده همچنین برای عطاری‌های متخلفی که با این شبکه زیرزمینی همکاری داشتند، پرونده قضایی تشکیل شده است.

دادستان تهران گفت: ۶ نفر از نفرات اصلی این باند در یک عملیات ضربتی هماهنگ در تهران، شهریار و پاکدشت با دستور مرجع قضایی، دستگیر شدند.

منبع: فارس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.