اخبار شهرستان پاکدشتاخبارخبر مهمدر استان

تأکید وزیر آموزش و پرورش بر پرورش نسلی تمدن‌ساز با روحیه انقلابی در مدارس

وزیر آموزش پرورش با تأکید بر پرورش نسلی تمدن‌ساز با روحیه انقلابی و اسلامی در مدارس گفت: این مهم می‌تواند دانش‌آموختگان انقلابی تراز جمهوری اسلامی ایران را تربیت کند.

تأکید وزیر آموزش و پرورش بر پرورش نسلی تمدن‌ساز با روحیه انقلابی در مدارس

به گزارش شجرنیوز از پاکدشت، 3 مدرسه 9 کلاسه صبح امروز با حضور «یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش، «مسعود بهرامی» مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، «فرهاد بشیری» عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، «محسن اردستانی» فرماندار و دیگر مسئولان شهرستانی افتتاح و کلنگ آموزشگاه خیّرساز خدیجه نورافکن به زمین زده شد.

یوسف نوری در این مراسم با اشاره به بار سنگین آموزش و پرورش در راستای تربیت دانش‌آموزان انقلابی اظهار داشت: بار سنگین آموزش و پرورش در عینیت یافتن دانش‌آموز تراز انقلاب بر کسی پوشیده نیست و اگر در مسیر مکتب انقلاب پیش نرویم، سیاست آموزشی و برنامه‌های تربیتی مفهومی نخواهد داشت.

وی در ادامه با تأکید بر بهره‌گیری دستاوردهای آموزشی از گام دوم افزود: آنچه می‌تواند آموزش و پرورش را در تربیت مکتب انقلاب اسلامی یاری رساند، بهره‌گیری از نقشه راهی است که رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی مطرح فرمودند یعنی پرورش نسلی تمدن‌ساز با روحیه انقلابی و اسلامی، هدفی والا که می‌تواند دانش‌آموختگان انقلابی تراز جمهوری اسلامی ایران را تربیت کند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: الگوگیری از شهدا و مسیرشان چون حاج قاسم سلیمانی می‌تواند حرکتی ماندگار در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، اخلاقی، تربیتی و اقتصادی ایجاد کند.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت مهاجرپذیری شهرستان پاکدشت افزود: بافت فرسوده برخی مدارس شهرستان و امکان ترمیم نشدن برخی مدارس و افزایش جمعیت ناشی از مهاجرت، باعث بروز برخی مسائل شده که با کمک خیّرین می‌توان بخشی از آن را جبران کرد.

نوری با تأکید بر ساخت مدرسه برای افزایش بهره‌وری آموزشی در پاکدشت خاطرنشان کرد: اهمیت حمایت خیّرین برای رفع مشکلات کمبود مدارس شهرستان پاکدشت کمک بزرگی در حوزه آموزشی برای تربیت نیروی جهادی تراز انقلاب اسلامی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.