اخبار شهرستان اسلامشهراخبارخبر مهمدر استان

جذب ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور به اسلامشهر

استاندار تهران از جذب ۲۴۴ میلیارد تومان اعتبار از یکهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به اسلامشهر خبرداد.

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، علیرضا فخاری عصر امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی اسلامشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم براساس هماهنگی‌های نماینده اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی  و فرماندار  خدمت عزیزان در اسلامشهر برسیم. هدف ما از این سفر پیگیری مصوبات سفر قبلی رئیس جمهور به اسلامشهر بوده است.

استاندار تهران گفت: بسیاری از موضوعات در ابعاد بسیار مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و امکان‌سنجی مواردی از جمله در حوزه ارتباطات، بحث مترو ، آب و منابع آب و بحث‌های ساخت و ساز، طرح‌های ملی طرح نهضت ملی مسکن، باقیمانده طرح ملی مسکن و بارانداز یا بندر خشک آپرین در دستور کار بود. ما در مجموع از تخصیص اعتباراتی که در سفر پیش‌بینی شده بود از 1600 میلیارد تومان که در سفر برنامه‌ریزی شد، حدود 244 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرده و جذب شد.

وی ادامه داد: پیگیری‌ها ادامه پیدا خواهد کرد تا الباقی اعتبارات به موقع و براساس برنامه زمان‌بندی‌ در نظر گرفته شود.  آب یکی از موضوعاتی است که باید با یک برنامه ریزی بلندمدت در استان تهران به ویژه در شهرستان‌های استان تهران مورد بررسی قرار بگیرد. بازگردانی آب در سیستم مصرف مورد توجه قرار گرفت و چگونگی استفاده از پساب‌ها و همچنین سامان‌دهی و ممیزی میزان مصرف آب در حوزه‌های مختلف چه در صنعت و کشاورزی و شرب مورد رسیدگی قرار گرفته و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.

فخاری درباره موضوع فرونشست زمین در منطقه جنوب غرب استان تهران به ویژه اسلامشهر اظهار کرد: اگر ما در مدیریت منابع آب دقت لازم را نکنیم شاهد فجایعی از جمله فرونشست‌های زمین خواهیم بود بنابراین کنترل مصرف و برنامه‌ریزی برای مصرف و ممیزی صحیح برای مصرف باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: از طرفی در زمینه کنترل مصرف باید عرض کنم که اگر نظارت صحیحی نداشته باشیم و چگونگی مصرف بهینه را در برنامه کار قرار ندهیم و مصارف خود را در بخش‌های مختلف از یکدیگر جدا نکنیم و اگر در مصرف شرب که جزو اساسی‌ترین و راهبردی‌ترین بخش مصرف است، کنترل و مدیریت لازم صورت نگیرد، طبیعتاً میزان برداشت از آب‌های زیرسطحی، وقایعی از جمله فرونشست را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای اداری استان تهران ادامه داد:‌ نظارت حوزه‌های امور آب و چگونگی برداشت از آب‌های زیرسطحی و میزان برداشت و نوع مصارف بسیار مهم است و اینها باید در یک سبد کنترلی و جامع قرار بگیرد. بالاخره توسعه جمعیتی در سطح یا میزان تولید جمعیت براساس زاد و ولدی که در شهرستان صورت می‌پذیرد، نشان از آن است که جمعیت برای استقرار نیازمند آب کافی و مفید است. اگر این موضوع مورد ارزیابی قرار نگرفته و کنترل نشود و منابع قابل استحصالی که می‌توانیم از جاهای دیگر مدیریت کرده و آب را انتقال بدهیم و در نوع مصرف دقت نکنیم، تمام زحمات برباد خواهد رفت.

استاندار تهران درباره ورشکستگی صنایع بزرگ از جمله کیان تایر گفت: امروز در ابتدای بازدید از اسلامشهر با دوستان در مجموعه کیان تایر دیداری داشتیم. موضوع کیان تایر از گذشته وجود داشته است و در سفر اخیر ریاست محترم جمهوری نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و چگونگی اجرای تعهدات و تبدیل به احسنت کردن این دارایی از طریق حفظ شرایط صنعتی و تجاری خود کیان تایر نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم این مجموعه را بنابرخواسته افراد غیرمسئول با تغییر کاربری به ظرفیت‌های جدیدی تبدیل کنیم و متعاقباً بسیاری از کارگران زحمتکش ما بیکار شوند و این برخلاف رویه و مشی‌ای است که دولت جمهوری اسلامی در نظر دارد. ما با حفظ این کاربری و با حفظ شرایط محیط کار برای افرادی که شاغل بوده و فعالیت می‌کنند و در جهت رفع مشکل این عزیزان به ویژه در موضوع بیمه و مسائل پشتیبانی از تولید قدم برخواهیم داشت.

فخاری تصریح کرد: ما نیازمند حامی هستیم و عده‌ای از حامی‌ها نیز شناسایی شدند یعنی کسانی که در این حرفه شاغل هستند و می‌توانند محصول نهایی را مورد استفاده قرار دهند. هماهنگی‌های در حال انجام است تا براساس مصوبات دولت، ما مشکل این عزیزان را حل کنیم. به نظر می‌رسد که در این موضوع در انتهای کار هستیم و انشالله در حال منتج به نتایج است.

بازدید استاندار تهران از پروژه‌های عمرانی شهرستان اسلامشهر

استاندار تهران امروز در سفری به شهرستان اسلامشهر، از طرح های عمرانی این شهرستان از جمله کمربندی شمالی و بندر خشک و بازدید کرد.

علیرضا فخاری سفر خود را از چهاردانگه و بازدید از ایستگاه متروی چهاردانگه آغاز کرد و سپس از پروژه‌های بزرگ عمرانی شهرستان اسلامشهر از جمله کمربندی شمالی، بندر خشک آپرین بازدید کرد. محسن حمیدی شهردار اسلامشهر نیز در نشستی در محل بندر خشک آپرین،‌ توضیحاتی پیرامون این بندر و طرح‌های عمرانی ارائه کرد.

در ادامه، نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان اسلامشهر در محل فرمانداری با حضور علیرضا فخاری، استاندار تهران، مهدی شریفیان نماینده مردم اسلامشهر، حسین حبیبی فرماندار اسلامشهر و محسین حمیدی شهردار برگزار شد.

مهدی شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر اظهار کرد: پیرو سفر  رئیس‌جمهور و نظام مسائلی که از قبل در شهرستان تهیه شده بود، یکی از موضوعات و دغدغه‌های جدی ما پیگیری و به نتیجه رساندن مصوبات سفر رئیس‌جمهور و وزیران به شهرستان اسلامشهر بود.

شریفیان گفت: یکی از مؤثرترین و جدی‌ترین مجموعه‌هایی که می‌تواند در به نتیجه رساندن این مصوبات کمک کند، استانداری و شخص استاندار تهران است که امروز نیز شاهد حضور استاندار تهران و معاونین در شهرستان اسلامشهر بودیم.

وی گفت: به صورت نوبتی از چندین پروژه از جمله متروی چهاردانگه، کمربندی شمالی و بندرخشک بازدید شد و همچنین یک جلسه  در فرمانداری اسلامشهر تشکیل و موضوعات و مشکلات، بازخوانی و بازبینی شد. موفق شدیم تعدادی از مصوبات سفر را مطرح کنیم که هم مصوبات رئیس‌جمهور و هم مصوبات وزیران را شامل می‌شود.

نماینده مردم اسلامشهر تأکید کرد: به صورت کارگاهی و کارگروهی سعی کردیم که اگر احیاناً بین دستگاه‌ها تعارضاتی وجود دارد، این تعارضات را حل و فصل کنیم. در بحث اعتبارات و بودجه و مصوبات نیز بازنگری صورت گرفت و آخرین روند تخصیص و جذب اعتبارات مورد بررسی قرار گرفت.

شریفیان تأکید کرد: رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران نیز در این جلسه حضور داشتند و قول‌های مساعدی دادند که نسبت به عملیاتی شدن مصوبات دولت تسریع شود و در آینده‌ای نزدیک نیز جلسه‌ای را برای پیگیری مصوبات این سفر در خدمت آقای استاندار خواهیم بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.