اخبار شهرستان اسلامشهراخبارخبر مهمدر استان

حفاری پروژه متروی اسلامشهر سال آینده به پایان می‌رسد

شهردار اسلامشهر با اشاره به پیشرفت ‌۷۰ درصد ‌حفاری تونل متروی اسلامشهر گفت: حفاری ‌سال آینده به پایان می‌رسد.

حفاری پروژه متروی اسلامشهر سال آینده به پایان می‌رسد

به گزارش شجرنیوز از اسلامشهر، محسن حمیدی‌ ‌در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر اظهار کرد: شهرداری در سال 1398 حفاری پروژه متروی اسلامشهر را آغاز کرد و بعد از گذشت سه سال پیشرفت نزدیک به 70 درصد در حفاری تونل رسیده و در سال آینده ان‌شاالله حفاری تونل به پایان خواهد رسید و در این حوزه دستاورد خوبی داشتیم. اسلامشهر یکی از 10 شهری است که در کل کشور در حال احداث مترو است و هر 4 ماه یک کیلومتر حفاری مترو صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پروژه‌های زیادی در سطح شهرستان اسلامشهر وجود دارد که این پروژه‌ها همگی زیرساختی هستند و تأمین منابع مالی این پروژه‌ها از محل درآمدهای عمومی شهرداری واقعاً کار سختی است که البته در کنار آن تأمین منابع دولتی نیز داشتیم. در سفر اخیر ریاست جمهور بعد از سفر رقم قابل توجه 50 میلیارد تومان به حساب شهرداری واریز شد که همینجا از حمایت‌های دولت و پیگیری‌های نماینده تشکر می‌کنیم.

شهردار اسلامشهر گفت: در حوزه نگهداری شهری نیز در حوزه پخش آسفالت امسال بیش از 55 هزار تن آسفالت و 350 هزار متر مربع از سطح شهر را آسفالت کردیم. همین امروز در دو نقطه از سطح شهر و در سطح وسیع پروژه آسفالت‌ریزی را داریم به عنوان مثال در جاده چیچکلو هم‌اکنون در حال آسفالت‌ریزی هستیم.  در حوزه اصلاح هندسی در محور آیت‌الله سعیدی بعد از اصلاح هندسی شهید برنده سیفی و اصلاح  هندسی خیابان نواب و میدان نماز چندین اصلاح هندسی نیز در دستور کار است.

حمیدی گفت: یکی از پروژه‌های مهم اسلامشهر کمربندی شمالی اسلامشهر است که 6.8 کیلومتر است و از قبل از میدان نماز با 6 تقاطع غیرهمسطح شروع می‌شود و در نهایت با یک پل روگذر با نام شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی وارد بلوار شهید برنده سیفی می‌شود. در دهه مبارک فجر ما شاهد افتتاح یک سوم این پروژه خواهیم بود.

شهردار اسلامشهر با انتقاد از عملکرد راه‌آهن در پروژه کمربندی شمالی خاطرنشان کرد: این پروژه در دو نقطه با راه آهن جمهوری اسلامی در تلاقی است که هنوز مشکلات آن حل نشده است! این پروژه 12 هزار تن میلگرد دارد آن هم میلگردی که امروز 22 هزار تومان است و 140 میلیارد تومان هزینه این پروژه شده است که باید این موضوع به شدت پیگیری شود تا یک مسیر دسترسی سهل برای 2.5 میلیون نفر از مردم اسلامشهر و بهارستان و رباط‌کریم ایجاد شود چراکه روزانه 500 هزار تردد در این مسیر صورت می‌گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.