خانوادهاخبارجامعه

رابطه زن و شوهر اینگونه نابود می‌شود

یک روانشناس با اشاره به اهمیت بیان کدورت‌ها در زندگی مشترک، خطاب به زوجین توصیه کرد: هنگام بروز بحث و کدورت در زندگی مشترک، زوجین باید با استفاده از مهارت گفتگو مساله پیش آمده را مطرح کرده، درباره کدورت پیش آمده با یکدیگر صحبت کنند و نهایتا حل مساله انجام دهند تا این کدورت‌ها روی هم انباشته نشده و تبدیل به کینه نشوند.

رابطه زن و شوهر اینگونه نابود می‌شود

به گزارش شجرنیوز، شبنم طلوعی روانشناس با بیان اینکه تمام افراد نیاز به معاشرت کردن دارند و در این معاشرت کردن وجود صمیمیت، همدلی و همراهی کردن با یکدیگر بسیار مهم است، درباره اهمیت جلوگیری از کینه‌ای شدن زوجین نسبت به یکدیگر اظهار کرد: نقش همدلی در روابط بین همسران بسیار پررنگ است و کمبود آن در زندگی مشترک تبدیل به کینه‌ورزی می‌شود.

وی در عین حال این را هم گفت که همدلی در روابط زوجین به هر قیمتی پذیرفته شده نیست و ترس از کینه‌ورزی همسر نباید به «همدلی اجباری» تبدیل شود چراکه سیستم خانواده را به خطر می‌اندازد.

این روانشناس ادامه داد: رابطه‌ای که در آن یکی از زوجین تصور می‌کند که اگر با همسر خود همدلی نکند ممکن است همسر به کینه‌ورزی روی آورد، نیاز به بازنگری دارد چراکه همدلی با همسر به هر قیمتی پذیرفته شده نیست و زوجین در ابتدا باید دقت کنند آیا خواسته همسر با شرایط زندگی مشترک و آرامش فردی آنها سازگار است یا خیر و سپس به خواسته همسر پاسخ مثبت دهند.

وی با بیان اینکه افراد سلایق متفاوتی دارند و شخصیت هر فرد با دیگری متفاوت است، این را هم گفت که برقراری ارتباط با همسر نیازمند دانش و اطلاعاتی است که زوجین باید آن را کسب کنند.

به گفته این روانشناس مسائل با انباشته شدن روی هم و بدون حل شدن تنها ذهن را اشغال کرده و منجر به کینه‌ورزی می‌شوند.

طلوعی با بیان اینکه اگر کینه‌ورزی جزء خصوصیات شخصیتی یکی از زوجین است، آن زوج باید تحت روان درمانی قرار گیرد، تاکید کرد که اگر کدورت‌ها در زمان خود و در اسرع وقت حل نشوند، در اختلاف نظرهای بعدی نبش قبر خواهند شد و در میانه بحث توسط زن یا شوهر دائما یادآوری می‌شوند.

این روانشناس معتقد است که زندگی عاشقانه، زندگی آرام است و زندگی آرام نیازمند داشتن ذهنی آرام است، بنابراین زوجین باید با حل مساله، کدورت‌های پیش آمده را حل کنند.

طلوعی در پایان سخنان خود خطاب به زوجین توصیه کرد: زوجی که دچار کینه‌ورزی است در ابتدا به خود آزار می‌رساند چراکه ذهنی که در آن کینه جای گرفته، فقط به فکر انتقام است و مسلما نمی‌تواند از همسر خود آرامش دریافت کند. بنابراین برای داشتن رابطه‌ای سالم و خوب با همسر باید در ابتدا ذهن را پاکسازی کرد و با حل مساله این اختلافات را از بین برد، البته این به معنای فراموش کردن مسائل نیست بلکه باید مسائل را حل کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.