اروپااخباربین الملل

مسکو دستور بازداشت پریگوژین را صادر کرد

مسکو با اعلام صدور دستور بازداشت پریگوژین، رهبر واگنر، به اعضای این گروه ضمانت امنیتی داد تا به مواضع خود برگردند.

به گزارش شجرنیوز، وزارت دفاع روسیه به اعضای واگنر گفت: شما فریب خوردید و به ماجراجویی جنایتکارانه کشیده شدید.

در این بیانیه آمده است: ما مبارزان گروه‌های “واگنر” PMC را خطاب قرار می‌دهیم. شما فریب کار جنایتکارانه پریگوژین و شرکت در یک شورش مسلحانه را خورده‌اید. بسیاری از همرزمان شما از چندین واحد قبلاً به اشتباه خود پی برده و درخواست کمک کرده‌اند تا سالم به منطقه بازگردند.

این وزارتخانه گفت: چنین کمک‌هایی از سوی ما قبلاً به همه جنگجویان و فرماندهانی که درخواست کرده بودند ارائه شده است. ما از شما می‌خواهیم که درایت بخرج دهید و در اسرع وقت با مقامات وزارت دفاع روسیه یا سازمان‌های اجرای قانون در تماس باشید. ما امنیت همه را تضمین می کنیم.

یوگنی پریگوژین مدعی شده است که او و نیروهایش به روستوف در جنوب روسیه رسیده‌اند.

رئیس گروه واگنر گفت: ما در فرماندهی روستوف هستیم. اماکن نظامی از جمله فرودگاه تحت کنترل ماست. هواپیمای نظامی که برای عملیات برخاسته بود، طبق برنامه حرکت کرده و هیچ مشکلی وجود ندارد. هواپیمای پزشکی نیز بدون مشکل پرواز کرده است. تنها کاری که ما کردیم، کنترل کردن اوضاع است تا هواپیماهای مهاجم مواضع ما را مورد هدف قرار ندهند. آن‌ها باید مواضع اوکراین را هدف قرار دهند.

روستوف-آن-دون، بزرگترین شهر در جنوب روسیه و پایتخت منطقه روستوف است که در مجاورت بخش‌هایی از شرق اوکراین است. این شهر که حدود ۱ میلیون نفر جمعیت دارد، دارای یک بندر مهم است و در ۱۰۰ کیلومتری اوکراین و ۱۰۴۶ کیلومتری جنوب غربی مسکو واقع شده است. این مرکز محل استقرار منطقه نظامی جنوبی روسیه است. در نووچرکاسک، حدود ۲۴ کیلومتری شمال شرقی مرکز  شهر، مقر هشتمین ارتش ترکیبی گارد یکی از مراکز تقویت نظامی پوتین قرار دارد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.