مجلس و دولتاخبارسیاست

موافقت دولت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها برای کارمندان در شهرستان‌ها

رئیس سازمان اداری و استخدامی از موافقت دولت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها برای کارمندان در شهرستان‌ها خبر داد که با تایید مجلس تعطیلات پایان هفته کارمندان در شهرستان‌ها دو روزه خواهد شد.

موافقت دولت با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها برای کارمندان در شهرستان‌ها

به گزارش شجرنیوز، میثم لطیفی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار داشت: امروز اصلاحیه ماده 87 قانون خدمات کشوری را پیشنهاد دادیم که براساس آن روزهای پنجشنبه که در دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها کارمندان سر کار می‌رفتند، برای مشاغلی که امکانش باشد، قرار بر این شد که 5 روز هفته، روز کاری باشد و ساعت کاری 8 تا 16 و 30 دقیقه باشد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه مدارس در روز پنجشنبه تعطیل است و امکان سفر برای خانواده ها در آخر هفته نبود، امروز با این مصوبه که به عنوان لایحه در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود که در صورت تصویب؛ دو روز آخر هفته برای همه کارکنان تعطیل می‌شود تا به تحکیم خانواده کمک شود؛ جمع بندی ما این امر موجب بهره‌وری اقتصادی بیشتر هم می‌شود.

وی در ادامه درپاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه نهادهایی در شهرستان‌ها مشمول مصوبه تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نمی‌شوند؟ بیان کرد: نهادهایی مانند بیمارستان‌ها و بهزیستی، واحدهای نظامی و اماکن ورزشی مشمول این نمی‌شوند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور هم‌چنین درباره طرح مجلس مبنی بر استخدام نیروهای شرکتی در سازمان امور اداری و استخدامی نیز گفت: خوشبختانه دیدگاه مشترک بین ما و کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی وجود دارد. ملاحظاتی روی این طرح داشتیم که در صورت در نظر گرفتن این ملاحظات، طرح تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لطیفی در پایان درباره قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان اظهار داشت: این افزایش از ابتدای مهرماه محاسبه و پرداخت می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.