علم و دانشاخبارفناوری

نزدیکی به این درخت به قیمت جانتان تمام می‌شود!

در قلمرو شگفتی های طبیعت، برخی از خطرات پنهان وجود دارد که می تواند برای افراد بی خبر کشنده باشد. یکی از این موجودات خطرناک درخت مانچینیل است که اغلب به عنوان "درخت مرگ" شناخته می شود.

به گزارش شجرنیوز، درخت مانچینیل (Hippomane mancinella) به دلیل خواص سمی اش بدنام است که آن را به یکی از خطرناک ترین درختان جهان تبدیل می کند. تقریباً هر قسمت از این درخت حاوی طیف وسیعی از سموم از جمله استرهای فوربول و سایر ترکیبات شیمیایی است. حتی تماس صرف با هر قسمت از درخت می تواند عواقب شدیدی داشته باشد که منجر به تحریک پوست، تاول زدن و مشکلات بالقوه سلامتی طولانی مدت شود.

یکی از خائنانه ترین جنبه های درخت مانچینیل، میوه فریبنده آن است. این میوه‌ها که شبیه سیب‌های سبز کوچک هستند، رهگذران ناآگاه را جذب می‌کنند، غافل از خطری که در درون وجود دارد. مصرف میوه مانچینیل می تواند منجر به درد طاقت فرسا، احساس سوزش، استفراغ و عوارض بالقوه تهدید کننده زندگی شود. ضروری است که بسیار احتیاط کنید و هرگز این میوه های سمی را مصرف نکنید یا از آنها استفاده نکنید.

«درخت مرگ» گیاهی که هیچ جانداری حق نزدیک شدن به آن را ندارد!/ عکس

علاوه بر میوه های سمی، شیره درخت مانچینیل نیز به همان اندازه خطرناک است. شیره حاوی ترکیبی قوی از ترکیبات سمی است که می تواند باعث سوختگی شدید، تاول و حتی آسیب دائمی چشم شود. ایستادن در زیر درخت در هنگام بارندگی می تواند منجر به تماس ناشی از قطرات باران با شیره شود و خطر عوارض جانبی را تشدید کند. حتی ایستادن در نزدیکی درخت در طول یک روز بادی می تواند ذرات سمی را در هوا حمل کند و سلامت انسان را تهدید کند.

درخت مانچینیل عمدتاً در نواحی ساحلی دریای کارائیب، آمریکای مرکزی و بخش‌هایی از آمریکای جنوبی یافت می‌شود. معمولاً در باتلاق‌های حرا، سواحل شنی و جنگل‌های ساحلی رشد می‌کند و بخشی جدایی‌ناپذیر از این اکوسیستم‌های ظریف را تشکیل می‌دهد. حضور آن در این محیط ها عنصری از خطر را می افزاید و نیاز به آگاهی و احتیاط برای مردم محلی و بازدیدکنندگان دارد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: خبرآنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.