اخبار قیامدشتاخباراخبار شهرستان ریدر استان

۲۴ دستگاه ماینر در قیامدشت شهرستان ری کشف شد

ری- فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف ۲۴ دستگاه ماینر (استخراج ارزهای دیجیتال) در یکی از کارگاه های صنعتی شهر قیامدشت از توابع این شهرستان به ارزش ۳۰ میلیاردریال، خبر داد.

به گزارش شجرنیوز از ری، سرهنگ محمد قاسم طرهانی فرمانده انتظامی این شهرستان روز سه شنبه اظهار داشت: با دریافت خبری مبنی بر استخراج رمز ارز در یکی از کارگاه شهرک صنعتی قیامدشت مرکز بخش خاوران شهرستان ری، بررسی موضوع را تیمی از ماموران کلانتری ۱۷۴ این فرماندهی برعهده گرفتند.

وی به انجام استعلام های لازم از اداره برق منطقه اشاره کرد و ادامه داد: نتیجه بررسی های اولیه پلیسی نشان از این داشت که صاحب یکی از کارگاه ها اخیراً با استقرار غیر مجاز ماینرها به استخراج ارزهای دیجیتال می پردازد.

به گفته این مسئول، نتیجه بررسی ها به مرجع قضائی منعکس و دستور بازدید از محل دریافت شد و در دوازدهم آذر ماه امسال تیمی از ماموران کلانتری قیامدشت به نشانی اعلامی اعزام شدند.

طرهانی اضافه کرد: در بررسی های بیشتر از این مکان تعداد ۲۴ دستگاه ماینر در حال استخراج ارزهای دیجیتالی کشف و کارشناسان ارزش ریالی این اموال را حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند که در این خصوص یک متهم دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری خاطر نشان کرد: پرونده ای در این خصوص تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

دستگیری سارق سیم و کابل در دولت آباد

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری سارق سیم و کابل در محدوده دولت آباد خبر داد و گفت: از متهم بیش از ۱۰۰ متر سیم و کابل برق مسروقه کشف شد.

سرهنگ محمدقاسم طرهانی در گزارش دیگری با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری‌های اجتماعی عزمی همگانی را می‌طلبد، اظهار داشت: برخورد قاطعانه پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آنان، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی افزود: در راستای رسیدگی به مطالبه چند تن از شهروندان مبنی بر وقوع سرقت کابل های برق و مخابراتی در محدوده دولت آباد در هفته های اخیر، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری ۱۶۷ این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ری خاطرنشان کرد: ماموران کلانتری دولت آباد با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی و اقدامات اطلاعاتی ، در نهایت در دوازدهم آذر ماه امسال هویت و مخفیگاه متهم را شناسایی کردند.

این مسئول اضافه کرد: بلافاصله با هماهنگی های قضائی تیمی از ماموران به مخفیگاه متهم در محدوده شهرستان ری مراجعه و طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند و با بازرسی از این مکان بیش از ۱۰۰متر کابل برق فشارقوی مسروقه کشف که به همراه متهم به کلانتری دلالت داده شد.

طرهانی یادآور شد: متهم ۲۸ ساله پس از انتقال به مقر انتظامی به چهار فقره سرقت معترف که پس از تشکیل پرونده و پایان تحقیقات تحویل مراجع قضائی شد.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع:ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.