اخبار شهرستان پیشوااخبارخبر مهمدر استان

۳۷ درصد از کل شیرخشک صادراتی کشور در پیشوا تولید می‌شود

فرماندار پیشوا گفت: ۳۷ درصد از کل شیرخشک صادراتی کشور در پیشوا تولید می‌شود.

۳۷ درصد از کل شیرخشک صادراتی کشور در پیشوا تولید می‌شود

به گزارش شجرنیوز از پیشوا، ابراهیم تاجیک نوری فرماندار پیشوا  با اشاره به اینکه پیشوا، قطب تولید محصولات سبزی و صیفی استان تهران است اظهار داشت: این شهرستان از مجموع ۱۲ هزار هکتار اراضی قابل کشت، د و هزار هکتار زیر کشت گلخانه‌ای دارد و بسیاری از نیاز‌های مردم پایتخت و استان‌های کشور را تولید می‌کند.

فرماندار پیشوا افزود: پیشوا، یکی از مهمترین مناطق اقتصادی استان تهران است که مردم آن علاوه بر فعالیت در حوزه کشاورزی، در صنعت نیز گام‌های اساسی برداشته و زنجیره تولید را با هدف جلوگیری فروش و توزیع مواد خام تکمیل کرده‌اند.

تاجیک نوری بیان داشت: این شهرستان در حوزه دامپروری و تولید گوشت و شیر استان تهران است و با دارا بودن بیش از ۱۶۵ هزار رأس دام سبک و سنگین، بخش مهمی از نیاز غذایی پایتخت را تأمین می‌کند چنانکه ۳۷ درصد از کل شیرخشک صادراتی کشور در شهرستان پیشوا تولید می‌شود.

وی در ادامه عنوان داشت: تولید کنندگان پیشوا در حوزه فعالیت‌های خود با مشکلاتی مواجه هستند که این مشکلات در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به صورت هفتگی بررسی شده و در صورت نیاز، مشکلات آنان در ستاد استانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.