اخبار شهرستان شهریاراخبارخبر مهمدر استان

۸۰ درصد ظروف پلاستیکی کشور در شهریار تولید می‌شود

شهریار- معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار شهرستان شهریار گفت: ۸۰ درصد ظروف پلاستیکی کشور در این شهرستان تولید که از این نظر قطب تولید ظروف یکبار مصرف کشور هستیم.

به گزارش شجرنیوز از شهریار، کامران ملکی معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار شهرستان شهریار در جلسه مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این شهرستان اظهار داشت: در شهریار ۲۵۹ واحد صنعتی بزرگ وجود دارد که از این حیث شهرستان شهریار با استان ها برابری می کند.

وی افزود: در شهرستان شهریار ۱۹ هزار و ۳۵۵ پروانه صنفی صادر شده است که چهار هزار و ۹۲ واحد صنفی تولیدی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در شهرستان شهریار واحد های صنعتی بزرگی همچون ایران یاسا ، کاله ، پژوهش صنعت مدرن، حلوای عقاب ، ژلاتین کپسول فعال هستند که این نشان دهنده اهمیت شهریار در تولید کشور است.

ملکی ادامه داد: شهرک صنعتی شهید سلیمانی شامل ۴۰۸ هکتار که ۸۰ درصد آن در حال اجرایی شدن است، البته به موجب تسریع در حل یکسری مشکلات این شهرک نیاز به همکاری همه دستگاه ها داریم.

وی یادآور شد: سه لکه صنعتی در شهرستان شهریار وجود دارد که شهرک گلگون در شهر باغستان حدود یکهزار واحد تولیدی در آن وجود دارد و شهر فردوسیه با ۳۰ واحد و ۵۸۰ واحد در لکه ی صنعتی صبا شهر، که این لکه هاباید به شهرک صنعتی غیر دولتی تبدیل شود یا مجوزی توسط ستاد تسهیل استان صادر تا تبدیل این لکه های صنعتی به شهرک های صنعتی غیردولتی مجوز انشعابات برای ادامه فعالیت به آن ها صورت گیرد.

به گزارش شجرنیوز، شهریار دارای ۲۶۷ واحد صنعتی مجوز دار است و همچنین ۱۳ واحد دانش بنیان در این شهرستان فعالیت می کنند.

شهرستان شهریار با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای هفت شهرداری است و در جوار تهران و کرج قرار گرفته است.

با ما در شبكه هاي اجتماعي همراه باشيد: اينستاگرام شجرنيوز ، تلگرام شجرنيوز

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

مسدود کننده تبلیغات خاموش کنید

برای استفاده راحت و روان تر از سایت و نمایش صحیح صفحات لطفا مسدود کننده تبلیغات سایت رو غیر فعال کنید.